4 powody, które sprawią, że spirulina hawajska będzie idealna dla ciebie

0
1554
spirulina hawajska

Spirulina platensis to rodzaj niebiesko-zielonych, mikroskopijnych alg morskich, które mogą być spożywane. Stanowią one naturalną “bombę witaminową” i mogą stać się doskonałym uzupełnieniem codziennej diety każdego dorosłego człowieka. Jeśli do tej pory nie miałeś okazji się z nimi zapoznać, teraz poznasz 4 powody, które sprawią, że na pewno pokochasz spirulinę.

Spirulina hawajska jako rodzaj spiruliny platensis

Sprzedawana obecnie spirulina zazwyczaj jest spiruliną hodowlaną, której właściwości zdrowotne są jeszcze lepsze ze względu na specjalne warunki, które są jej zapewnione podczas wzrostu.

Spirulina hawajska pochodzi z regionu Hawajów, gdzie jest hodowana w płytkich basenach, zawierających specjalnie przygotowaną mieszankę wody pitnej i morskiej. Dzięki nasyceniu wody w minerały, a także wysokiemu nasłonecznieniu, jej skład zostaje maksymalnie wzbogacony w prozdrowotne składniki. Co więcej, dzięki unikalnej technologii suszenia, opatentowanej przed producenta spiruliny hawajskiej, zachowuje ona wszystkie swoje właściwości. Sprzedawana w formie naturalnego proszku nie zawiera żadnych substancji barwiących, stabilizatorów, antyzbrylaczy ani sztucznych dodatków.

Amerykańska spirulina hawajska w proszku dostępna jest w sklepie Ginseng Poland. Jak jednak działa na organizm?

Po pierwsze: Pomoże zbudować ci masę mięśniową

60% masy spiruliny to białko. Jest ono niezbędne do budowania ludzkiego organizmu, a zwłaszcza masy mięśniowej u osób trenujących. Dlatego, jeśli należysz do ludzi, którzy pragną schudnąć, a zamiast tego zbudować mięśnie, jest ona idealnym dodatkiem do twojej codziennej diety. Białko pomoże w osiągnięciu tego celu, a mikroskładniki spiruliny sprawią, że po treningu twój organizm szybko się zregeneruje i będzie gotów na nowe wyzwania.

Po drugie: Wspomoże twój wzrok

Spirulina posiada wysoką zawartość witaminy A, która jest niezbędna do utrzymania naszego wzroku w dobrej kondycji. Dzięki niej przez długi czas nie będziesz musiał rozglądać się za okularami. Dodatkowo, przyczyni się ona także do poprawy funkcjonowania innych układów organizmu, w tym błon śluzowych czy immunologicznego. Jej kolejna właściwość to branie udziału w procesie specjalizacyjnym komórek.

Po trzecie: Utrzymasz zdrowie

Dzięki wysokiej zawartości minerałów i witamin, w tym A i B12, spirulina pozytywnie oddziałuje na układ odpronościowy. Dzięki jego sprawniejszemu działaniu będziesz mógł cieszyć się lepszym zdrowiem i rzadkimi chorobami. Jeśli już jakaś się pojawi, dojdziesz do siebie znacznie szybciej, niż dawniej.

Po czwarte: Zredukuje zmęczenie

Obecność żelaza i witaminy B12 przyczyni się do zmniejszenia poczucia zmęczenia i znużenia. Wpłyną one pozytywnie także na układ krwionośny i nerwowy. Żelazo, odpowiedzialne między innymi z transport tlenu, dostarczy go więcej do twoich komórek, dodając ci niezbędnej na co dzień energii.

Podsumowanie

To tylko niektóre z wielu dobroczynnych oddziaływań spiruliny na ludzki organizm. Jednak już te kilka powinny przekonać cię, iż warto po nią sięgnąć, aby każdy dzień był lepszy od poprzedniego. Bardziej energetyczny, zdrowszy i przede wszystkim: piękniejszy i radośniejszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here