Zielarnia Suwalska – zadbaj o zdrowie, używając ziół

0
1312
Zielarnia Suwalska - zadbaj o zdrowie, używając ziół

Od wieków ludzie wykorzystywali zioła, nie tylko ze względu na ich świetne walory smakowe, ale także silne właściwości lecznicze. Dzięki mocy natury połączonej z wiedzą ziołoleczniczą możemy wpływać pozytywnie na stan zdrowia i dobre samopoczucie. Główną zaletą leczenia z użyciem ziół (fitoterapii) jest jej nieinwazyjność – stosując zioła, nie wprowadzamy do organizmu sztucznych składników, toksyn, nie ryzykujemy poważnych skutków ubocznych. W Zielarni Suwalskiej znajdą Państwo wszystko, co potrzebne, by skorzystać z dobroczynnych mocy przyrody.

Czym są zioła?

Zioła to wszystkie rośliny zawierające substancje wpływające na ludzki metabolizm i wykorzystywane dla celów zielarskich. To przede wszystkim jednoroczne i dwuletnie rośliny zielne, jednak do ziół zaliczmy także niektóre drzewa, krzewy czy byliny. Zioła dzieli się na: lecznicze, przyprawowe oraz olejkodajne. Lecznicze zawierają aktywne substancje wpływające na zdrowie i z tego względu mogą być one używane w naturalnej terapii rożnych schorzeń. Do substancji aktywnych obecnych w ziołach zaliczamy chociażby takie związki jak: alkaloidy, antrachinony, flawonoidy, glikozydy, pektyny oraz terpenoidy.

Moc ziół

O niezwykłym działaniu ziół wiadomo było już w starożytności. Sam patron lekarzy – Hipokrates stwierdził, że lekarz leczy, ale to natura uzdrawia. Zioła posiadają działanie wzmacniające układ odpornościowy, właściwości oczyszczające, nawilżające, poprawiające wydolność organizmu, hamujące procesy starzenia. Wpływają na pracę wielu organów wewnętrznych, potrafią regulować trawienie, stymulować mózg, układ nerwowy, chronią przed nowotworami, torbielami, stresem, nerwicą i wieloma innymi dolegliwościami, takimi jak np. choroby nerek, na które świetnie oddziałują zioła nerkowe Moritza.

Zioła na skórę i włosy

Głównymi zaletami kosmetycznymi ziół są natomiast ich właściwości wzmacniające – niektóre napary poprawiają kondycję skóry i włosów, mają też działanie regulujące produkcję nadmiaru sebum oraz oddziaływanie przeciwbakteryjne. Dzięki ziołom skóra i włosy nabierają blasku. Stają się one zdrowsze i bardziej odżywione.

Jak stosować zioła?

Zioła można wykorzystywać na różne sposoby: w kuchni, dodając je do potraw czy poprzez sporządzanie odpowiednich naparów do picia. Mieszanki ziołowe stosuje się również w inhalacjach czy na skórę w postaci okładów czy maseczek. Zioła znajdziemy też w suplementach diety czy naturalnych kosmetykach. Jak więc widać, ziół używać można i wewnętrznie i zewnętrznie – w zależności od potrzeb, właściwości, które chcemy w danym momencie wykorzystać.

Zioła z Zielarnii Suwalskiej

Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, Zielarnia Suwalska oferuje bardzo szeroki asortyment artykułów zielarskich: mieszanki ziołowe, suplementy diety, zdrową żywność, produkty kosmetyczne. Jesteśmy pasjonatami fitolecznictwa, dlatego w naszej ofercie znajdują się mieszanki ziołowe wg przepisów o. Klimuszki czy o. Grzegorza Sroki oraz Andreasa Moritza, w tym między innymi słynne zioła nerkowe Moritza. W Zielarni Suwalskiej każdy znajdzie wszystko, czego potrzebuje w atrakcyjnych cenach i przy profesjonalnej pomocy naszych specjalistów.

Przykłady mieszanek ziołowych

Nie sposób opisać tutaj wszystkich właściwości poszczególnych ziół i ich mieszanek, ale warto wspomnieć o przynajmniej kilku z nich. Są to bowiem produkty o wyjątkowych cechach. Przykładowo zioła nerkowe Moritza zawierające między innymi cykorię, koper włoski, mącznicę i prawoślaz pozwalają poprawić funkcjonowanie nerek, utrzymać równowagę elektrolitową i pozbyć się dolegliwości związanych z kamieniami nerkowymi.

Z kolei zioła na torbiele jajników z krwawnikiem pospolitym, brzozą brodawkową, skrzypem, przewrotnikiem i innymi składnikami wspomagają leczenie cyst, a także zapobiegają ich powstawaniu w późniejszym czasie. Zioła na torbiele wpływają zresztą pozytywnie nie tylko na cysty, ale także łagodzą bolesne miesiączkowanie.

To oczywiście tylko mały wycinek dobroczynnych właściwości oferowanych przez nas produktów. Pracownicy sklepu zielarskiego eWitamina.pl z chęcią pomogą w dobraniu odpowiednich artykułów ziołowych i przestawieniu się na zdrowy tryb życia oraz stosowanie naturalnych działań profilaktycznych!

Kontakt do sklepu online z ziołami

eWitamina.pl – internetowy sklep zielarski

Monika Żeleźnik, właścicielka sklepu zielarskiego i główny doradca klienta

tel.: +48 690 690 014
e-mail: kontakt@ewitamina.pl
www: www.ewitamina.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here