Zdrowie naturalnie wspomagane

0
1056
Ashwaganda

Powszechnie wiadomo, że zdrowie i dobra kondycja fizyczna to przede wszystkim efekt zdrowej, zbilansowanej diety połączonej z aktywnością fizyczną. Warto jednak dodatkowo wspomóc naturalne procesy organizmu. Idealnym ku temu sposobem jest wzbogacenie diety o naturalne suplementy uzupełniające niedobory witamin lub minerałów oraz ogólnie wpływających na dobrostan organizmu. Dziś przedstawimy kilka z nich.

Cytryniec chiński

Cytryniec chiński to jedna z tzw. roślin adaptogennych. Wykazują one działanie polegające na adaptacji organizmu do niesprzyjających warunków, stąd też ich nazwa. Ponadto niwelują poziom stresu oraz wspomagają układ immunologiczny. Nie inaczej jest z cytryńcem chińskim. Roślina ta, wykorzystywana w medycynie Dalekiego Wschodu, posiada liczne składniki bioaktywne wśród których na szczególną uwagę zasługują lignany dibenzocyklooktadienowe. Naturalne suplementy z cytryńcem chińskim wspomagają ponadto regenerację wątroby uszkodzonej stresem oksydacyjnym. Roślina ta chroni przed uszkodzeniami oksydacyjnymi także układ nerwowy oraz serce. Suplement zawierający ekstrakt z cytryńca chińskiego oraz pozostałe omawiane suplementy znajdują się w ofercie sklepu Ani Lewandowskiej https://foodsbyann.com/pol_m_Suplementy-173.html.

Ashwaganda

Inną rośliną z grupy adaptogenów jest coraz popularniejsza Ashwaganda, zwana indyjskim żeń-szeniem. Ten popularny w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej korzeń to prawdziwa bombowa mieszanka cennych składników, które usprawnią działanie organizmu. Podobnie jak cytryniec chiński, wykazuje silne działanie adaptogenne, co zawdzięcza między innymi witanolidom oraz glikowitanolidom. Ashwaganda szczególnie korzystnie wpływa na układ nerwowy, a to za sprawą swojego działania wyciszającego i uspokajającego. Znana jest z właściwości wspomagających obniżenie poziomu kortyzolu, czyli tzw. hormonu stresu. Naturalne suplementy z Ashwagandą przyniosą spokój ducha!

Witamina C

Ta królowa witamin znana jest głównie jako wspomagacz układu immunologicznego. Jednak pełni ona wiele, często mniej znanych, funkcji w organizmie. Za wyizolowanie kwasu askorbinowego (czyli witaminy c) z papryki w 1928 r. węgierski biochemik Albert Szent-György został uhonorowany Nagrodą Nobla. Kwas askorbinowy posiada szerokie spektrum działania. Poza działaniem na układ odpornościowy, witamina ta zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia oraz pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu, powodując tym samum szybsze gojenie się ran. Dodatkowo ochrania  komórki przed stresem oksydacyjnym. Warto odnotować, że dzienne zapotrzebowanie na witaminę c jest najwyższe spośród wszystkich witamin. Wzrasta ono szczególnie u palaczy czy osób starszych. Naturalne suplementy z witaminą C to dobre wybór w trosce o zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here