Przedtreningówki – co warto o nich wiedzieć?

0
551
Przedtreningówki

Brakuje Ci energii na treningu? Chcesz czerpać maksimum satysfakcji i korzyści z ćwiczeń? Wprowadź do swojego planu suplementację przedtreningową! Czym dokładnie są przedtreningówki? Jakie składniki w nich znajdziemy? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Co to jest przedtreningówka?

Suplementy przedtreningowe cieszą się dużą popularnością wśród sportowców i kulturystów. Są to preparaty wzbogacone o substancje mające na celu podniesienie wydolności i wytrzymałości organizmu. Przedtreningówki dodają energii, pobudzają, zwiększają koncentrację, skutecznie motywują do treningu i poprawiają jego jakość. Dzięki nim można ćwiczyć intensywniej i efektywniej. Suplementacja przedtreningowa to doskonałe wsparcie dla budowy masy mięśniowej czy redukcji masy ciała. 

Dla wielu osób plusem jest możliwość uzyskania tzw. pompy mięśniowej. Preparaty przedtreningowe poprawiają ukrwienie tkanki mięśniowej i wpływają na wzrost tlenku azotu w organizmie, który jest odpowiedzialny za poszerzenie naczyń krwionośnych. W efekcie mięśnie wyglądają na większe.

Składniki aktywne przedtreningówek

Dobra przedtreningówka charakteryzuje się starannie dobranym, dobrym jakościowo składem. W suplementach przedtreningowych znajdziemy przede wszystkim składniki pobudzające. Uzupełnieniem są związki zapobiegające zmęczeniu, poprawiające ukrwienie oraz witaminy i mikroelementy.

Wśród najpopularniejszych składników przedtreningówek wymienimy:

  • kofeinę – symulant; działa na centralny układ nerwowy, a dzięki temu zwiększa koncentrację i refleks; ponadto poprawia nastrój oraz niweluje uczucie senności i zmęczenia,
  • taurynę – aminokwas, który wzmacnia procesy regeneracyjne, zwiększa poziom energii; jest transporterem kreatyny do mięśni,
  • kreatynę – umożliwia wydłużenie treningu, ułatwia regenerację i wpływa na rozwój tkanki mięśniowej,
  • beta-alaninę – zwiększa stężenie karnozyny w organizmie (białko tworzące włókna mięśniowe); wydłuża czas aktywności fizycznej i przeciwdziała zmęczeniu,
  • jabłczan cytruliny – pozytywnie wpływa na zwiększenie pompy mięśniowej w trakcie treningu.

Czy przedtreningówki są bezpieczne?

Przedtreningówki działają stymulująco, w związku z czym nie poleca się ich osobom, które mają problemy z sercem, ciśnieniem czy układem krążenia. W innych przypadkach stosowanie suplementów przedtreningowych jest całkowicie bezpieczne. Należy jednak robić to zgodnie z zaleceniami producenta. Nadmierne spożycie przedtreningówek może powodować bezsenność i problemy z koncentracją.

Dla najwyższego bezpieczeństwa i najlepszych efektów warto sięgać po preparaty znanych i cenionych producentów. Dobre jakościowo produkty znajdziesz na stronie olimpstore.pl. Jedną z propozycji sklepu jest przedtreningówka Olimp R-WEILER będąca kompozycją 13 starannie wyselekcjonowanych składników aktywnych w odpowiednich proporcjach. W składzie znajdziemy m.in. kofeinę, jabłczan cytruliny, kreatynę oraz beta-alaninę. Wszystkie składniki zostały przebadane pod kątem fizykochemicznym i mikrobiologicznym. Przedtreningówka Olimp R-WEILER wzniesie Twoje treningi na wyższy poziom!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here