Trzy powody, dla których warto zacząć stosować kosmetyki zero waste

0
969
kosmetyki zero waste

Zyskująca na popularności filozofia „zero waste” odnosi się do świadomego zmniejszania ilości generowanych odpadów. Odpowiedzią branży kosmetycznej na taki styl życia jest pojawienie się na rynku szamponów w kostce, mydeł ze skrawków, wielorazowych płatków kosmetycznych i wielu innych produktów. Dowiedz się, dlaczego zdecydowanie warto zainteresować się kosmetykami z etykietką „zero waste”.

Naturalny skład

Coraz więcej osób zaczyna interesować się tym, co znajduje się w składzie kosmetyków. W przypadku produktów zero waste ze strony sohoglam.pl można liczyć na prawdziwe bogactwo naturalnych elementów. W przypadku szamponu w kostce na bazie roślinnych składników nawet detergenty zapewniające prawidłowe oczyszczenie włosów mają naturalne pochodzenie. Dodatkowo na etykietce można znaleźć m.in. glinkę, olej jojoba i D-Panthenol.

Pełne sztucznych substancji kosmetyki mogą powodować podrażnienia, przesuszanie się skóry i reakcje alergiczne. W przypadku produktów o naturalnym składzie należy również upewnić się, czy nie występuje uczulenie na któryś ze składników. Dla większości osób wyroby zero waste będą jednak znacznie bezpieczniejsze niż ich naszpikowane chemią odpowiedniki. Ponadto kosmetyki z naturalnym składem nie są szkodliwe dla środowiska.

Ekologiczne opakowania

Ważnym elementem filozofii zero waste jest ograniczenie produkcji i zużycia opakowań z tworzyw sztucznych. Z tego powodu wiele kosmetyków z ekskluzywnego sklepu Soho Glam jest pakowanych w papier lub szkło. Ponadto dość często wykorzystuje się plastik, który pochodzi z recyklingu. Producenci dokładają również wszelkich starań, żeby zwiększyć odsetek opakowań w 100% biodegradowalnych.

Problem nadmiaru opakowań nie jest wcale wymysłem osób zakręconych na punkcie ekologii. Jeśli przeanalizowałoby się skład przeciętnego worka na śmieci z polskiego domu, to zdecydowanie dominowałyby właśnie opakowania. Jeśli dodać do tego produkty jednorazowe, to można rzeczywiście się zaniepokoić. Nie bez powodu w filozofii zero waste znalazło się również miejsce dla wysokiej jakości akcesoriów wielokrotnego użytku.

Etyczna produkcja

Dla wielu osób kupujących kosmetyki bardzo ważny jest też sam proces produkcji. Pierwszym skojarzeniem jest zazwyczaj nietestowanie wyrobów na zwierzętach. To również wpisuje się w filozofię zero waste, w której celem jest szeroko pojęta ochrona środowiska naturalnego. Ponadto wiele firm z ekologicznymi kosmetykami dużo uwagi poświęca sprawiedliwemu handlowi i dobrym warunkom pracy na każdym etapie produkcji.

Naturalne kosmetyki są także znacznie częściej poddawane szczegółowym kontrolom jakości i zgodności składu z opisem. Sięgając po takie produkty, można mieć zatem raczej pewność, że zostały spełnione standardy jakości, a składniki pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Na dodatek wielu renomowanych producentów kosmetyków zero waste angażuje się w akcje mające na celu promowanie ochrony środowiska naturalnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here