Czym charakteryzuje się protetyka stomatologiczna?

0
713
Czym charakteryzuje się protetyka stomatologiczna

Rozwiązania z zakresu prototetyki stomatologicznej zyskały bardzo dużą popularność. Podpowiadamy, czym się charakteryzują i w jaki sposób można uzyskać pomoc. Dowiedz się więcej i ciesz się pięknym uśmiechem na co dzień. W tym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje!

Co to jest protetyka stomatologiczna?

Ten dział stomatologii zajmuje się odtwarzaniem prawidłowej pracy i budowy układu stomatologicznego, gdy nie da się zastosować metod z zakresu stomatologii zachowawczej. W tym celu korzysta się z wielu materiałów, które wspomagają pracę specjalisty oraz nowoczesny sprzęt. Warto więc udać się do polecanego protetyka, który do swojej pracy podchodzi z dużym zaangażowaniem i korzysta z najlepszych metod. Dzięki temu wszystkie zabiegi zapewnią doskonałe efekty.

Warto dodać, że wielu protetyków kupuje sprzęty i akcesoria w sklepie internetowym Meditrans. Dzięki temu ich praca jest dużo łatwiejsza, a pacjenci mogą korzystać z najlepszych usług. To doskonała wiadomość dla wymagających. Wystarczy zajrzeć na stronę protetyka stomatologiczna – sklep Meditrans i rzucić okiem na interesującą ofertę.

Uzupełnienia w protetyce

Uzupełnienia w protetyce można podzielić na ruchome i stałe. Te pierwsze pozwalają na wypełnienie ubytków bezinwazyjnie. Natomiast przy bezzębiu stosuje się protezy całkowite (najczęściej akrylowe). Te odbudowują uzębienie na całym łuku. W przypadku protez całkowitych dolnych często specjalista decyduje o wszczepieniu dwóch implantów, które zapobiegają zbyt dużej ruchomości protezy. 

Uzupełniania stałe obejmują wkłady koronowo-korzeniowe, wkłady koronowe, korony, mosty, endokorony, licówki, wkłady i nakłady. Z kolei uzupełnienia ruchowe stanowią protezy szkieletowe, protezy oparte na koronach teleskopowych, prace kombinowane czy protezy osiadające częściowe. Szeroki asortyment sklepu Meditrans umożliwia protetykom wybór najlepszych rozwiązań, co z pewnością docenią pacjenci. 

Wkłady koronowe i korzeniowe

To podstawowe rodzaje wkładów stosowanych w protetyce. Wkłady koronowo-korzeniowe wykorzystuje się przy leczeniu kanałów. Przestrzeń korzenia jest dokładnie czyszczona z nerwów i naczyń i wstawia się tam korzeniową część wkładu. Natomiast zrąb zęba specjalista odbudowuje częścią koronową. Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala odbudować zniszczony ząb i zapewnia pacjentowi komfort na co dzień. 

Wkłady można podzielić na standardowe i indywidualne. Te pierwsze używane są w odbudowie ubytków koron zęba. Najczęściej stosuje się je przy zębach przedtrzonowych i trzonowych. Częstym wskazaniem jest odbudowa przestrzeni stycznych z zębem sąsiednim. Wykonywane są z różnych materiałów, a najczęściej stosuje się kompozyty, porcelanę czy stopy metali szlachetnych i nieszlachetnych.

Protetycy, którzy decydują się na zakupy w sklepie Meditrans zawsze mogą liczyć na fachowe wsparcie ze strony doświadczonej obsługi. Dzięki temu wybór staje się niezwykle prosty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here