Czy Dexeryl balsam ma właściwości lecznicze

0
650
Dexeryl balsam

Dermokosmetyki używane przez osoby z chorobami skóry oraz małe dzieci powinny być poddane szczegółowym badaniom klinicznym. Zwłaszcza te, które są przeznaczone do długotrwałego stosowania. Ma to na celu potwierdzenie skuteczności produktu, jego bezpieczeństwa dla zdrowia oraz właściwości terapeutycznych. Renomowane firmy kosmetyczne przeprowadzają takie badania przez wiele lat i na dużych populacjach osób.

Co to są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki to preparaty stosowane do pielęgnacji skóry wrażliwej lub zmienionej chorobowo. Przeważnie ich zadaniem jest wspieranie terapii dermatologicznej. Są jednak firmy, które do produkcji takich kosmetyków stosują wysokie standardy, takie jak przy wytwarzaniu leków. Preparaty poddawane są długotrwałym testom pod kontrolą lekarza dermatologa. Przede wszystkim wysokiej jakości dermokosmetyki nie zawierają składników mogących wywołać alergię. Ponieważ jest to potwierdzone badaniami klinicznymi, sięgać po nie może każdy bez obaw o skutki uboczne. Niektóre preparaty przeznaczone są szczególnie do określonych problemów skórnych.

Leczenie objawów i dolegliwości

Wiele chorób dermatologicznych przejawia się suchością skóry. Towarzyszy temu swędzenie lub inny rodzaj podrażnień. Dużą skutecznością charakteryzuje się Dexeryl balsam wspierający usuwanie objawów. Ten preparat powoduje utrzymanie równowagi wodnej w skórze. Jego główne składniki to glicerol, ciekła parafina i wazelina. Substancje te tworzą na skórze barierę ochronną przeciwdziałającą parowaniu, a co za tym idzie – odwodnieniu. Przez to łagodzone są istniejące objawy i nie powstają nowe podrażnienia.

Wspieranie terapii dermatologicznej

Niektóre schorzenia skórne są wrodzone, inne nabyte powstające na skutek niewydolności innych organów albo starzenia się. Dexeryl balsam łagodzi objawy, równocześnie wspomaga terapię zasadniczą. Może pomóc przy takich chorobach jak:

  • atopowe zapalenie skóry,
  • egzema na tle alergicznym,
  • starcza suchość skóry,
  • mocznicowa suchość skóry przy niewydolności nerek,
  • ichtioza – genetyczne schorzenie objawiające się rybią łuską,
  • dyskomfort skóry przy cukrzycy,
  • rumień powstały przy radioterapii.

Codzienna pielęgnacja

Formuła sprawdzona pod względem hipoalergicznym pozwala na stosowanie tego kosmetyku u małych dzieci, a nawet u niemowląt. Delikatnie nawilża on naskórek i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych.

Dexeryl balsam nawilżający warto stosować codziennie po prysznicu lub kąpieli w wannie. Krem Dexeryl jest bezzapachowy, zmiękczający i dobrze się wchłania. Zapewnia dobrą kondycję skóry i zapobiega jej starzeniu się. Ma też właściwości regenerujące. Jest to wyrób medyczny, więc poprzez łagodzenie przykrych objawów poprawia ogólne samopoczucie. Można go stosować również profilaktycznie.

Dexeryl balsam – odbudowa i regeneracja naskórka

Dexeryl balsam, dzięki swoim właściwościom nawilżającym i regeneracyjnym, wspomaga naturalne procesy odbudowy i regeneracji naskórka. Regularne stosowanie produktu może przyczynić się do wzrostu odporności skóry na podrażnienia i infekcje bakteryjne czy wirusowe. Warto zwrócić uwagę, że balsam nie tylko działa na poziomie objawów, ale również wspiera zdrowie skóry od wewnątrz. Przywraca on odpowiednią równowagę składników odżywczych i wodnych, co jest kluczowe dla zdrowia i elastyczności skóry. Używając Dexeryl balsam w codziennej pielęgnacji, można zauważyć poprawę ogólnego wyglądu skóry oraz przeciwdziałać jej przedwczesnemu starzeniu się. Dzięki temu, codzienna pielęgnacja może stać się jednocześnie efektywnym wsparciem leczenia dermatologicznego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here