Tabletki na pamięć

0
3403
Tabletki na pamięć

Wiele mówi się na temat skutecznej poprawy naszej pamięci. W raz z wiekiem, coraz mnie potrafimy zapamiętać, a coraz więcej zapominamy. Niestety jest to efekt starzenia się. Dużo rzeczy można zmienić za pomocą odpowiedniej diety. Są natomiast suplementy, które pomogą naszemu mózgowi uruchomić pewne szare komórki, których praca została wstrzymana lub zwolniona. Są to adaptogeny. Naturalnego pochodzenia zioła, które nie wyczerpują rezerw w organizmie, nie powodują niebezpiecznych skutków ubocznych. Są to suplementy, które warto mieć w swojej diecie. Zwłaszcza kiedy mamy trochę lat na karku.

Do flagowych adaptogenów możemy zaliczyć na pewno takie zioła jak Rhodiola Rosea czy Bacopa Monnieri. Są to suplementy, które klasyfikowane są najwyżej ze wszystkich dostępnych na rynku skutecznych wspomagaczy pamięci. Możemy zakupić je na stronie musclezone czy allegro. Ważne jest, aby w tabletkach nie było żadnych innych środków. Wypełniaczy, ulepszaczy czy aromatów. Zależy nam na stuprocentowej skoncentrowanej roślinie.

Ranking tabletek na pamięć przedstawia się następująco:

1. Rhodiola Rosea
2. Bacopa Monnieri
3. Gingko Biloba

Gingko Biloba jest ziołem, które rośnie na uboczach, ciężko dostępnych terenach dla człowieka. Warto jest wziąć pod uwagę suplementację w wieku starczym, gdyż będzie ona kluczowa. Udowodniono badaniami, że w przypadku choroby Alzhaimmera Ginkgo Biloba potrafi zredukować procesy utraty pamięci o trzydzieści procent, dodatkowo hamując procesy starzenia się szarych komórek.
Najlepsze tabletki na pamięć, to te które potwierdzone są badaniami.

Na rynku posiadamy również takie suplementy jak Modafinil. Niestety, przez Polskie prawo są one dostępne jedynie na receptę. Jednak ogromna skuteczność potwierdzona różnymi badaniami naukowym na terenie całego świata zaświadcza o niezawodnym działaniu. Modafinil bardzo skutecznie hamuje utratę pamięci krótkotrwałej, dodatkowo zwiększając ilość IQ, co jest niespotykane w dzisiejszych czasach w innych preparatach. Tabletki te jednak wypisywane są na receptę osobom z zespołem Downa. Można jednak dostać je na terenie niektórych państw europejskich.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here