Jak wybrać najlepszy krem do pielęgnacji suchych dłoni?

0
390
Jak wybrać najlepszy krem do pielęgnacji suchych dłoni

Suche, spierzchnięte czy łuszczące się dłonie stanowią nie tylko problem estetyczny, ale oprócz tego mogą powodować przykre dolegliwości – szczypanie, pieczenie czy nawet ból, utrudniające wykonywanie codziennych czynności. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne – od braku lub nieprawidłowej pielęgnacji, poprzez ekspozycję na chłód, mróz i wiatr, aż po brak ochrony skóry podczas sprzątania i wykonywania innych, domowych czynności, podczas których stosuje się różnego rodzaju detergenty, mające wpływ na stan i kondycję skóry rąk. Co na suche dłonie zadziała najlepiej? Jak pobiegać ich wysuszeniu i w jaki sposób sprawić, by łuszcząca się i piekąca skóra wróciła do dobrej kondycji? Jakie kremy do rąk wybierać na co dzień i czego poszukiwać w ich składach? Sprawdź nasze porady poznaj sposoby na zabezpieczenie oraz regenerację dłoni!

Pielęgnacja suchych dłoni – od czego warto zacząć?

Zanim pomyślimy o właściwej pielęgnacji suchych dłoni, warto przede wszystkim zastanowić się nad codziennymi nawykami, które pozwalają na zminimalizowanie ryzyka uszkodzeń skóry i jej wysuszenia. Na co dzień zadbaj więc o:

  • ochronę dłoni przed detergentami – w trakcie sprzątania lub zmywania naczyń zawsze zakładaj szczelne, gumowe rękawiczki, które nie dopuszczają do kontaktu skóry z silnie działającymi detergentami;
  • zabezpieczenie rąk przed mrozem, wiatrem, ale również działaniem promieniowania słonecznego, które ma wpływ na wysuszenie skóry oraz jej szybsze starzenie się. Zimą zawsze noś ciepłe rękawiczki, a latem – pokrywaj dłonie kremem z wysokim fiatem UV – zwłaszcza podczas przebywania na zewnątrz czy prowadzenia samochodu;
  • regularne stosowanie ochronnych i nawilżających kremów do rąk (zwłaszcza w okresach, w których stosuje się agresywnie działające płyny czy żele do dezynfekcji) – pielęgnacja wykonywana „na bieżąco” zapobiegnie sytuacjom, w którym skóra pęka, swędzi, piecze i nadmiernie się złuszcza;
  • stosowanie płynu do mycia rąk opartego o łagodne środki myjące – to właśnie częste używanie mydeł o niedostosowanym do potrzeb skóry pH może przyczyniać się do wysuszenia dłoni.

Ochronny, nawilżający czy natłuszczający krem do rąk – który z nich wybrać?

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele formuł balsamów, emulsji, olejków, maseczek i kremów do rąk. W jaki sposób wybrać najlepszy z nich? Optymalnym produktem na co dzień będzie połączenie ochronnego, nawilżającego i natłuszczającego kremu do rąk, zawierającego trzy rodzaje składników:

  • nawilżające humektanty, którymi są między innymi aloes, mocznik, gliceryna czy kwas hialuronowy;
  • odżywcze emolienty, czyli wszelkiego rodzaju masła i oleje roślinne, zapobiegające utracie wody z naskórka;
  • regenerujące proteiny, takie jak proteiny mleczne, owsiane czy różne postacie kolagenu.

Stosowanie kosmetyków zawierających trzy wymienione powyżej składniki pozwoli Ci na kompleksową pielęgnację dłoni. Taki preparat nawilży skórę, zapobiegnie jej wysuszeniu i wygładzi ją, a przy regularnym użytkowaniu – pomoże opóźnić procesy starzenia się i utraty elastyczności. Na co dzień możesz stosować kosmetyk łączący w sobie te właściwości lub nakładać osobno nawilżające, natłuszczające lub ochronne kremy do rąk, dbając po prostu o balans dostarczanych skórze składników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here