Jak przygotować się do wykonania zdjęcia rentgenowskiego?

0
488
Jak przygotować się do wykonania zdjęcia rentgenowskiego

Rentgen stomatologiczny nazywany jest również radiogramem lub zdjęciem rentgenowskim. Badanie to pozwala na zdiagnozowanie różnych stanów zapalnych i patologicznych w obrębie zęba. Za pomocą zdjęć rentgenowskich można również zobaczyć dokładną budowę korzeni. Jak najlepiej skierować pacjenta na to badanie? Jakie przygotowania należy poczynić? Jakie są możliwości wykonania zdjęcia rentgenowskiego? Stomatologia pokazuje, że opcji jest wiele.

Kiedy należy wykonać zdjęcia rentgenowskie?

Stomatolodzy zalecają wykonanie badania RTG, gdy mamy do czynienia z poważną, zaawansowaną próchnicą. W przypadku braku zawiązków zębów, zatrzymanych lub zapalnych korzeni, zdjęcie rentgenowskie może być zalecane. Czasami rentgen stomatologiczny w CDC Kraków zlecany jest przy podejrzeniu zmian nowotworowych. Badanie to może być pomocne w planowaniu leczenia kanałowego lub przy leczeniu protetycznym.

Ortodonci mogą poprosić o wykonanie zdjęcia rentgenowskiego podczas zakładania aparatu ortodontycznego. A także gdy doszło do urazu w obszarze czaszkowo-twarzowym, zdjęcie rentgenowskie może być bardzo pomocne. Dzięki temu możemy ocenić zakres i charakter uszkodzenia. Lekarz może zalecić wykonanie badania pantomograficznego zębów. Jest to badanie podobne do zdjęcia rentgenowskiego, ale obejmuje całą szczękę, żuchwę i stawy skroniowe. Widoczny będzie wtedy cały obraz.

Zwykłe stomatologiczne zdjęcie rentgenowskie pokazuje zwykle jeden lub więcej zębów. Radiogram może pokazać do czterech zębów. Typowe zdjęcie rentgenowskie pokaże podejrzenie kamienia ślinianki.

Jak należy przygotować się do badania?

Wbrew temu, czego obawia się wiele osób, rentgen stomatologiczny nie jest straszny. Nie wymaga specjalnych przygotowań. Badanie RTG można wykonać po jedzeniu. Informacja ta jest niezwykle istotna dla diabetyków, gdyż muszą utrzymywać poziom cukru w ryzach, oraz dla dzieci, które są wiecznie głodne.

Przed badaniem należy zdjąć z głowy wszystkie spinki i kolczyki. Jest to niezbędne dla jakości zdjęć rentgenowskich. Należy usunąć kolczyki z uszu, warg, języka, nosa. Należy również usunąć szpilki i łańcuszki. Nie jest konieczne opróżnianie kieszeni ani wyjmowanie zegarków. Pacjenci nie muszą zdejmować makijażu.

Problemy z protezami mogą być bardziej poważne. Większość protez posiada metalowe części. Takie przypadki należy zgłaszać technikowi rentgenowskiemu, aby mógł szybko zareagować.

Jak wybrać krakowskie centrum stomatologiczne?

Łatwo jest znaleźć miejsce, w którym można wykonać prześwietlenie. W Krakowie jest wiele takich miejsc. Nie chcemy być w miejscu, które nie zadowoli nas jakością obsługi, kulturą i wykonaniem egzaminu. Dla naszego komfortu psychicznego bardzo ważne jest bezpieczeństwo i zadowolenie. Musimy umieć wybrać odpowiednie centrum stomatologiczne.

Na co najbardziej zwracać uwagę podczas wyboru?

Kluczowym wyznacznikiem jest doświadczenie personelu i jego pracowników. Nie będzie zatrudniać niedoświadczonych pracowników, jeśli jest to klinika ciesząca się dużym uznaniem. Jest to niedopuszczalne. Recenzenci mogą wiele powiedzieć o danym miejscu. Większość recenzji dzieli się na opinie pozytywne lub negatywne. Czasami słyszymy również opinie neutralne. Ważne jest, aby wybrać dentystę, który ma wysoki procent pozytywnych recenzji. Nie powinniśmy dopuścić do tego, aby negatywne recenzje zdominowały wybraną przez nas klinikę. Chcemy postawić na w pełni sprawdzone rozwiązania.

Nie traćmy czasu na wybór centrum stomatologicznego. Będziemy zadowoleni z badania i odkryjemy, że rentgen nie boli. Jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne. Do badania można podejść z pełnym relaksem. Nie ma potrzeby, aby się martwić. Większość osób o tym wie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here