Ćwiczenia w domu dla mężczyzn

0
3087
ćwiczenia w domu dla mężczyzn

Mężczyzna, który twierdzi, że nie może popracować nad swoją sylwetką, ponieważ nie stać go na karnet na siłownię bądź nie ma czasu na to, by uczęszczać do takiego klubu sportowego, jest zazwyczaj po prostu leniwy. Tak naprawdę bowiem w każdym miejscu, nawet w domu czy mieszkaniu, można wykonywać porządne i solidne ćwiczenia w domu dla mężczyzn, które szybko zaczną przynosić pierwsze efekty. Jak zatem powinny one wyglądać i które z nich zadziałają najlepiej?

Ćwiczenia w domu dla mężczyzn

Ćwiczenia w domu dla mężczyzn będą skupiać się na górnych partiach ciała. To na nich bowiem zależy przedstawicielom płci męskiej, bo raczej rzadko kiedy myślą oni o rozbudowie nóg czy pośladków. W pierwszej kolejności chcą zająć się swoją klatką piersiową i wspaniale ją wyrzeźbić, co uczynią nawet bez żadnego sprzętu. Jest bowiem jedno takie ćwiczenie, które idealnie rozbudowuje tę partię ciała, a są to po prostu pompki.

Można je wykonywać na wiele rozmaitych sposobów. Jeśli ktoś ma z nimi póki co pewne problemy, zawsze może zacząć od robienia pompek damskich, pompek na nogach bądź pompek na podwyższeniu, stopniowo starając się je robić normalnie na podłodze. Jeżeli natomiast jakiś mężczyzna stwierdzi, że dla niego to podstawowe ćwiczenie jest zbyt łatwe, zawsze będzie mógł je sobie na parę sposobów utrudnić. Wystarczy, że ułoży dłonie w piąstki i w ten sposób spróbuje wykonać pompki. Albo nawet położy na podłodze same palce. Wariacji i opcji jest mnóstwo, dlatego warto każdą z nich wypróbować bądź stosować je wymiennie, aby nie znudzić się swoim treningiem.

Ćwiczenia na rozwój mięśni

Oczywiście pompki pracują przede wszystkim nad mięśniami klatki piersiowej oraz nad tricepsem i bicepsem (w zależności od ułożenia rąk). Ćwiczenia w domu dla mężczyzn powinny natomiast zawierać również ruchy rzeźbiące mięśnie pleców. Niestety, dość ciężko ćwiczy się je w domowych warunkach, dlatego trzeba się do tego odrobinę przygotować. Można np. zainwestować w parę solidnych hantli, ważących przynajmniej po dziesięć kilogramów. Bądź kupić takie, na które można nałożyć dowolną ilość obciążników. Przy pomocy takich hantli wystarczy wykonywać klasyczne wiosłowanie – najpierw jedną ręką, a potem drugą.

Idealnym ćwiczeniem kształtującym mięśnie pleców oraz przy okazji dbającym o mięśnie głębokie brzucha jest również podciąganie. Teoretycznie w domowych warunkach dość ciężko je wykonać. Jednakże w niektórych sklepach sportowych da się już kupić specjalne rurki, które wystarczy umieścić w szparze na drzwi, by skombinować sobie prowizoryczny drążek. Podciągania po prostu nie może zabraknąć w męskim treningu siłowym.

Każdy mężczyzna, który rozpocznie takie domowe treningi, sam szybko się w nie wciągnie i później zacznie już samodzielnie szukać dla siebie nowych ciekawych ćwiczeń. Jest ich naprawdę wiele, a aby je wykonać, nie trzeba wcale dysponować bardzo specjalistycznym sprzętem. Czasem nawet jedna para hantli może doprowadzić człowieka do idealnej muskulatury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here