Joga co daje

0
3701
joga co daje

Joga staje w naszym kraju coraz mniej egzotyczną formą aktywności, która balansuje na pograniczu fizyczności i duchowości. To trening fizyczny i umysłowy. Joga liczy sobie tysiące lat. Powstała w starożytnych Indiach. Przez tysiąclecia podlegała różnym modyfikacjom, ewoluowała. Jednak jej podstawowy przekaz przetrwał do dziś, mimo że formy praktykowania jogi są rozmaite. Joga co daje? Jakie korzyści fizyczne i duchowe z jej uprawiania mogą wyniknąć dla naszego organizmu? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Joga co daje?

Joga co daje? Przede wszystkim specyfika uprawiania jogi sprawia, że możemy dzięki niej mieć proste plecy. Niby to nic takiego, ale jeśli ktoś pracuje przy biurku joga może przynieść znaczne ukojenie dla jego pleców. Regularna joga i napięcie jakie wywołuje w mięśniach korzystnie działa na ich rozwój. Przy czym należy pamiętać, że dzięki jodze wzmocnieniu ulegają mięśnie, które do tej pory były najsłabsze oraz te, o których istnieniu nie mieliśmy jak do tej pory pojęcia. Joga kształtuje również ładną sylwetkę brzucha. Dzięki jodze nauczyć się spokojnie, miarowo i głęboko oddychać. Osiągniesz stan równowagi umysłowej i fizycznej. To doda ci nowych porcji energii. Poczujesz się bardziej wypoczęty i szczęśliwszy. Joga jest również idealnym ćwiczeniem dla kobiet, które borykają się z silnymi bólami menstruacyjnymi.

Dzięki regularnym ćwiczeniom jogi znacznie poprawi się twoja wydolność. Twoje ciało uzyska znaczną gibkość i elastyczność i będzie zdecydowanie mniej podatne na kontuzje i inne urazy. Dzięki jodze dochodzi również do korzystnych zmian w krwi. Zwiększa się w niej udział związków mających funkcje oczyszczające i regenerujące. Joga pomaga obniżyć poziom cholesterolu oraz spowalnia proces starzenie się chrząstki oraz wzmacnia kości oddalając ryzyko złamań. Podczas regularnych ćwiczeń jogi dochodzi do zmian w mózgu, w wyniku których staniesz się bardziej odporny na wszelkiego rodzaju bóle. Joga pomaga również w znacznym stopniu wyregulować ciśnienie krwi, poprawić trawienie oraz wzmocnić odporność organizmu. Niezwykle kojące działanie przynosi joga również dla osób borykających się z silnym stresem.

Podsumowanie

Jak widać korzyści jakie niesie za sobą uprawianie jogi jest wiele. Jest to wiec idealny sposób na codzienną aktywność fizyczną. Nie potrzeba jakichś dużych nakładów finansowych. Wystarczy mata i zwyczajny sportowy strój. Jogę możesz śmiało uprawiać w domowym zaciszu. Oczywiście możesz zapisać się również na zajęcia, gdzie będziesz mógł ćwiczyć pod okiem instruktora. Jeśli lubisz zajęcia w grupie, jeśli wtedy jesteś bardziej zmotywowany to jest to rozwiązanie dla ciebie jak najbardziej odpowiednie. Warto jednak pamiętać, że joga, podobnie jak inne formy aktywności fizycznej, nie przyniesie pożądanych skutków jeśli nie będziemy jej uprawiać systematycznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here