Trening z elektrostymulacją mięśni – na jakie efekty można liczyć?

0
676
EMS

EMS (Electrical muscle stimulation), to trening, który jest połączeniem aktywności fizycznej z elektryczną stymulacją mięśni. Tego rodzaju metoda treningowa od dawna stosowana jest przez sportowców, głównie w ramach realizacji treningów wyczynowych, ale również przez fizjoterapeutów w zakresie przeprowadzania bardziej skutecznych rehabilitacji. Dzisiaj EMS cieszy się ogromną popularnością wśród wszystkich, którzy chcą osiągać szybkie i doskonałe efekty aktywności fizycznej. Poznaj największe zalety treningów z elektrostymulacją mięśni już teraz.

Wpływ na mięśnie 

Jeśli tylko EMS zostanie połączony z odpowiednio dobranym treningiem fizycznym, szybko udaje się zauważyć pozytywne efekty wytężonej pracy. Okazuje się, że MEON EMS działa na wszystkie partie ciała. Impulsy elektryczne pobudzają mięśnie do pracy, dodają energii, sprawiają, że trening fizyczny może trwać dłużej, wpływają też na metabolizm. Dzięki temu kształtują sylwetkę. Sprawdzają się świetnie nie tylko w ramach budowania masy mięśniowej, ale również w celu redukcji tkanki tłuszczowej i budowaniu smukłej sylwetki o idealnych proporcjach. W efekcie, dochodzenie do efektów szczupłej sylwetki, do tego świetnie wyrzeźbionej trwa znacznie krócej. 

Ujędrnianie ciała

Co ciekawe, trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni ma ogromne znaczenie, jeśli pod uwagę weźmie się jakość ciała. Impulsy elektryczne pozwalają skutecznie zniwelować cellulit. W efekcie skóra pozostaje gładka, idealnie napięta bez niedoskonałości. EMS zwalcza jej zwiotczenie. 

Niwelowanie dolegliwości bólowych 

Nic dziwnego, że trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni stosowany jest przez fizjoterapeutów w ramach skutecznych rehabilitacji pacjentów. Trening nie obciąża stawów oraz kręgosłupa, za to wzmacnia mięśnie i pobudza do pracy nawet te głęboko położone. Właśnie dlatego ćwiczenia z zastosowaniem impulsów elektrycznych są stosowane nie tylko w ramach aktywności fizycznej i chęci zbudowania idealnej figury, ale coraz częściej docenia się również ich właściwości lecznicze. 

Treningi krótkie, za to intensywne 

Czy wiesz, że każdy trening z wykorzystaniem elektrostymulacji trwa tylko 30 minut, ale pozwala osiągnąć doskonałe efekty, jakie możliwe są do osiągnięcia dopiero podczas wielogodzinnych ćwiczeń? Aktywność fizyczna połączona z oddziaływaniem elektrycznych impulsów sprawdzają się więc doskonale w przypadku osób, które nie chcą czekać na optymalne efekty. Tego rodzaju treningi zalecane są też w przypadku, kiedy nie ma czasu na tradycyjne wizyty w siłowni, a tym bardziej na ćwiczenia realizowane samodzielnie w domu. Treningi z zastosowaniem EMS wykluczają całkowicie ryzyko braku zamierzonych efektów. Należy przy tym mieć na uwadze, że są w pełni bezpieczne, a do ich stosowania nie ma żadnych przeciwwskazań, chyba że trenujący nie może w ogóle wykonywać wytężonych ćwiczeń fizycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here