Zadbaj o sylwetkę w nowym roku – Zumba dla każdego

0
2376
Zadbaj o sylwetkę w nowym roku - Zumba dla każdego

Nowy Rok zawsze zachęca nas do zmian i wymyślania mnóstwa noworocznych postanowień. Wiele osób od stycznia zmienia nawyki żywieniowe, rezygnuje z fast foodów lub cukru, a także obiecuje sobie, że zacznie systematycznie ćwiczyć czy chodzić na siłownie. Często jednak z realizacją tych celów jest trudno, ponieważ regularność początkowo sprawia problemy. Właśnie dlatego modelowanie sylwetki warto zacząć od przyjemnych zajęć fitness i wybrać się na zajęcia połączone z zabawą np. zumbę.

Czym właściwie jest zumba?

Wymyślona przez Kolumbijczyka Alberto „Beto” Pereza zumba jest świetną metodą na zrzucenie zbędnych kilogramów. Łączy w sobie zarówno elementy fitness, jak i taniec w takt latynoskich rytmów. Na treningu różnorodne ćwiczenia, angażujące wszystkie partie mięśni, wykonuje się przy brzmieniu utworów reggaetonu, salsy, samby, merengue, mambo, a nawet hip-hopu. Taki rodzaj aerobiku pozytywnie wpływa na ciało i duszę, w związku z czym spalanie tłuszczu oraz modelowanie sylwetki stają się przyjemnością, a dzięki temu zapominamy także o codziennym stresie.

Zajęcia zumby – dlaczego warto?

Istnieje wiele powodów, dla których realizując postanowienia noworoczne warto wybrać się na zajęcia zumby. Do najważniejszych zaliczamy przede wszystkim fakt, że nie jest to zwykły trening tylko aerobik połączony z tańcem i zabawą. Wpływa na wszystkie partie mięśni, dzięki czemu o wiele łatwiej spalić kalorie, a co za tym idzie, dużo szybciej widać wymarzone efekty. Dodatkowo wykonując ćwiczenia aerobowe przy rytmach latino ruszamy się i efektywnie spalamy kalorię, poprawiamy wydolność organizmu, który jest dotleniony w związku z czym lepiej pracuje. Ten rodzaj ćwiczeń aerobowych bardzo pozytywnie wpływa na kondycję i zdrowie, ponieważ zapobiega m.in. chorobom układu krwionośnego, a także redukuje stres oraz wzmacnia mięśnie.

Kiedy widać pierwsze efekty?

Nowy Rok bardzo motywuje nas do pilnowania systematyczności ćwiczeń czy regularnego chodzenia na zajęcia. Właśnie dzięki temu pierwsze efekty, czyli smuklejsza sylwetka, poprawiona jędrność skóry, ładniejsza cera, lepsze samopoczucie oraz wydolność organizmu, będą widoczne już po pierwszym miesiącu zajęć. Dlatego, jeśli na liście Twoich noworocznych postanowień znajduje się rozpoczęcie systematycznych ćwiczeń, chodzenie na siłownie lub zrzucenie zbędnych kilogramów, ale boisz się, że jak co roku chęci szybko miną, wybierz trening fitness połączony z zabawą – Zumba jest właśnie dla Ciebie!

Przy wyborze odpowiedniego miejsca na ćwiczenia zwróć uwagę, czy trenerzy danego klubu są prawdziwymi mistrzami w swoim fachu, np. tak jak ci z krakowskiego klubu Energym.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here