Paznokcie to nasza wizytówka – odżywka do paznokci micro cell

0
2047
Paznokcie to nasza wizytówka - odżywka do paznokci micro cell

Stan paznokci zależy w głównej mierze od codziennej pielęgnacji. Dobrze jest poświęcić im trochę czasu, ponieważ okazuje się że to na nie nasi rozmówcy zwracają szczególną uwagę. Zauważą je także przypadkowe osoby w autobusie, sklepie, czy pracy. Jak o nie zadbać?

Jak zbudowany jest paznokieć?

Okazuje się, że paznokcie to zespół ściśle współpracujących ze sobą elementów. Składają się na nie: płytka, łożysko, macierz, wał paznokciowy, a także korzeń. Łożysko dba o prawidłowe odżywienie płytki, a macierz jest punktem wzrostu paznokcia. Z kolei wał paznokciowy ochrania korzeń. Wszystko to po to by zakryć opuszki palców, które są bardzo wrażliwym, unerwionym miejscem. By skutecznie pełnić swoją rolę paznokcie powinny być dość twarde. Zapewniają im to składniki mineralne takie jak związki żelaza, wapnia, magnezu oraz cynku.

Stan paznokci jest wyznacznikiem zdrowia

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że na naszych paznokciach bardzo szybko pojawiają się zmiany świadczące o nieprawidłowościach całego organizmu. Jeśli zauważymy na nich białe plamki to dla nas sygnał, że mamy w sobie za małą ilość witamin lub została uszkodzona macierz paznokcia. Żółte zabarwienie płytki będzie oznaczało możliwe choroby tarczycy, układu oddechowego lub zakażenie grzybicą. Barwa czerwona może świadczyć o chorobach serca lub układu krążenia. Natomiast jeśli zauważymy zmiany w strukturze płytki (np. zagłębienia) to warto sprawdzić wyniki krwi pod kątem anemii. Nawet rozdwajanie się końcówek paznokcia może mieć znaczenie, bowiem pojawi się zazwyczaj jako reakcja na stosowane detergenty lub leki.

Odżywka do paznokci micro cell

Poza zmianami kolorów, czy struktury świadczących o możliwych zmianach chorobowych nasze paznokcie mogą po prostu nie otrzymywać wystarczającej ilości witamin. Będzie to skutkowało ich słabym wzrostem, łamliwością, a także kruchością. Właśnie dlatego należy zadbać o tą część dłoni. Można to zrobić przy pomocy specjalnego preparatu. Jednym z nich jest odżywa do paznokci micro cell dostępna w dobrych drogeriach lub sklepach internetowych. Stosować ją należy ściśle według zaleceń producenta. Tylko wówczas można spodziewać się pojawienia pożądanych efektów. Należeć do nich będą: zwiększenie sprężystości oraz odporności, ogólne wzmocnienie, zapobieganie łuszczeniu i rozdwajaniu, odpowiednie nawilżenie. Odżywka do paznokci micro cell szukać można pod tym linkiem. Wyróżnia się ona spośród innych dostępnych na rynku. Czym? Odpowiedź jest prosta – składem. Okazuje się, że większość tego typu produktów posiada formaldehyd, którego tutaj nie znajdziemy. Składnik ten jest silną substancją o działaniu odkażającym. Zwalcza on bakterie, a także grzyby, jednak jest również niepożądanym alergenem. Stosując odżywkę do paznokci micro cell będzie się miało pewność, że do paznokcia trafiają tylko przydatne składniki bez związków chemicznych, które mogą negatywnie wpłynąć na organizm użytkownika.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here