W jakie akcesoria na rolki warto zainwestować?

0
2118
W jakie akcesoria na rolki warto zainwestować?

Kiedy podejmujesz decyzję o zaangażowaniu się w nowe hobby, jakim jest jazda na rolkach, cała swoją uwagę koncentrujesz na ustaleniu, jaki model butów do jazdy będzie ci potrzebny, żeby na dobre zacząć przygodę z tą rekreacją. Ale, jak to bywa w przypadku wielu dokonywanych zakupów, zasadniczy sprzęt to dopiero początek – warto zaopatrzyć się jeszcze w dodatkowe przybory czy akcesoria, dzięki którym zabawa będzie w pełni satysfakcjonująca, a nawet bezpieczniejsza. Na jakie akcesoria powinien zwracać uwagę skater, przemierzający sklep ze sprzętem sportowym?

Pakiet przydatnych przyborów – co się w nim znajdzie?

Kupując pierwszą parę rolek, czyli nabywając odpowiednio skonstruowany zestaw, dzięki któremu można zacząć naukę jazdy, często nie myśli się o tym, by zadbać o doposażenie tego podstawowego kompletu. Tymczasem to właśnie napo szczególnych częściach, zapasowych czy wymiennych, warto się skupić. Warto więc pomyśleć o kupnie zapasowych hamulców – bo ten element może dość szybko się zużyć, zwłaszcza gdy mowa o pierwszych lekcjach i przejażdżkach początkującego rolkarza.

Dalej, warto mieć w zanadrzu zestaw zapasowych łożysk – w razie, gdyby coś się zepsuło albo gdyby chciało się nieco zmienić jakość jazdy. Zmianie rozrywki, jaką zapewnia konkretna para rolek, sprzyja także wyposażenie ich w inne kółka – mniejsze lub większe, twardsze lub bardziej miękkie. Warto wiedzieć, że wszystkie te części można dokupić i przymocować do pary sprawdzonych butów.

Na koniec trzeba dodać, że niezależnie od tego, jak ocenisz swoje umiejętności czy chęci, nie możesz pominąć zakupu ochraniaczy. Takie pomoce będą ci absolutnie niezbędne już od pierwszego treningu. Specjalne akcesoria trzeba założyć na delikatne, podatne na kontuzje stawy, czyli:

  • nadgarstki
  • łokcie
  • kolana

Chronienie ich jest ważne, ponieważ podczas upadku czy zderzenia to właśnie w tych rejonach może dojść do nieprzyjemnych urazów. Poszczególne pary ochraniaczy można kupować oddzielnie, ale wielu producentów tworzy od razu całe komplety, niekiedy dopasowane pod kątem estetycznym do samych rolek. Mówiąc o bezpieczeństwie, nie można oczywiście pominąć kwestii kasku, który zaopiekuje się najdelikatniejszą częścią ciała.

Konsultacja merytoryczna artykułu: portal skatingowy rolki.net.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here