Co to jest piperyna i jakie są jej właściwości?

0
2175
Co to jest piperyna i jakie są jej właściwości?

Nie ma chyba takiej osoby na świecie, która choć raz w swoim życiu zastanawiała się nad wprowadzeniem diety do swojego jadłospisu. Nie sztuką jest nie jeść przez jeden lub dwa dni, po takiej katordze następuje efekt jojo najadamy się kilkukrotnie do syta i ogólny bilans wychodzi na naszą stratę. Sztuką jest jeść tak aby, małymi kroczkami, systematycznie chudnąć. Idealnym rozwiązaniem jest wprowadzić taką dietę, która po pierwsze będzie nam smakować, nie będzie dla nas obciążeniem, a przy okazji będzie niskokaloryczna.

Co to jest Piperyna

Nie od dziś wiadomo, że potrawy ostre pomagają w trawieniu, przykładem może być piperyna zawarta w pieprzu. Piperyna jest alkaloidem występującym w większość ostrych przypraw, nadaje ich ostrość oraz wyrazisty smak. Substancja ta ma liczne właściwości lecznicze.

Znana jest z tego, że wspomaga odchudzanie, działa przeczyszczająco wspomagając pracę układu trawiennego.

Właściwości odchudzające Piperyny

Piperyna wspomaga proces wytwarzania ciepła- to uczucie rozgrzania po zjedzeniu ostrej potrawy zawdzięczamy właśnie piperynie. W procesie tym spalane są tłuszcze, a energia z lipolizy zamieniana jest na ciepło. Najnowsze badania opublikowane na łamach poczytnego „Journal of Agricultural and Food Chemistry” dowodzą, że piperyna zakłóca również procesy odkładania komórek tłuszczowych w naszym ciele.

Więcej zalet i sposoby działania znajdziecie na portalu skoknawage.pl

Kurkumina z piperyną

Najnowsze badania z zakresu odchudzania dowiodły, że zbawienne okazało się połączenie kurkuminy z piperyną. Kurkumina to jeden ze związków występujących naturalnie w kurkumie – odpowiada za intensywny żółty kolor przyprawy. Ogólnie jest ona bardzo słabo przyswajalna, jednak w połączeniu z pieprzem, a dokładnie z piperyną, wspomaga wchłanianie kurkuminy, a ta działa przeciwnowotworowo, wspomaga pracę mózgu hamując postępującą chorobę Alzheimera.

Piperyna jako suplement diety

Piperyna wspomaga procesy rozkładu tkanki tłuszczowej wytwarzając przy tym ciepło i prowadząc do stopniowego odchudzania.
Wszystko odbywa się poprzez oddziaływanie na receptory adrenergiczne obecne na komórkach tej tkanki, jednocześnie stymulując rozwój tkanki mięśniowej. To bardzo istotny argument w walce z nadwagą, tabletki na odchudzanie z zawartością piperyny wspomogą naszą walkę wtedy gdy nie możemy jeść lub nie lubimy gdy potrawy są zbyt ostre.Takie tabletki są stworzone dla osób z wrażliwym układem pokarmowym – ostre potrawy i składniki mogą u takich osób wywoływać podrażnienie.

Tak więc piperyna trafiła do nas w formie suplementów diety wspierających proces odchudzania w spalaniu tłuszczu i budowaniu muskulatury – oczywistym jest, że powstanie muskulatury musi być związane również ze wzmożoną aktywnością, gdyż sama piperyna nie sprawi, że będziemy wyglądać jak kulturyści/kulturystki:)

Piperinox, czyli piperyna na odchudzanie

Wybierając suplement diety zawierający piperynę zwracajmy uwagę na fakt, czy preparat zawiera standaryzowany wyciąg z owoców pieprzu. Obecnie na rynku znajduje się sporo preparatów o niskiej jakości. Ich skuteczność jest wątpliwa. Warto zawsze przeczytać skład i wybrać preparat z wyższej półki, zwłaszcza ze piperyna ma również działanie przeciwnowotworowe!

Preparat ma sporo zalet, najważniejsze, że zawiera tylko i wyłącznie naturalne składniki zebrane z certyfikowanych upraw ekologicznych. Dzięki czemu mamy pewność, że w tabletkach nie znajdują się żadne niebezpieczne dla naszego zdrowia zanieczyszczenia lub pestycydy i ich pochodne. 

Nie ma niestety złotego środka, w przypadku tego preparatu, małym minusem jest jego dostępność – producent cały czas pracuje nad siatką sklepów stacjonarnych, jednak na chwilę obecną jest on dostępny do zakupu tylko i wyłącznie przez internet, co ciekawe w dobie dzisiejszej cyfryzacji dla niektórych wcale nie jest to problemem.

Cena preparatu nie należy do najniższych, ale to nie jest ani zaletą ani wadą, powszechnie wiemy bowiem, że produkty droższe są bardziej wiarygodne i skuteczniejsze, od tanich podróbek niewiadomego pochodzenia.

Warto zatem przynajmniej zastanowić się nad tym preparatem. 
Gdy już się na niego zdecydujemy to oprócz jego stosowania koniecznie wprowadź w życie również jakąkolwiek aktywność fizyczną oraz namiastkę zbilansowanej diety a pierwsze efekty pozytywnienie Cię zaskoczą!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here