5 skutecznych ćwiczeń, które szybko poprawią Twoją kondycję

0
1990
5 skutecznych ćwiczeń, które szybko poprawią Twoją kondycję

Jeśli wchodząc po schodach, łapiesz zadyszkę i męczą Cię najprostsze aktywności fizyczne, najwyższa pora zadbać o kondycję. To łatwiejsze niż myślisz, a z pomocą przyjdą Ci proste, skuteczne ćwiczenia! Dzięki nim poprawisz swoją wytrzymałość i odzyskasz dobre samopoczucie. Wypróbuj i przekonaj się sam!

Najlepszy trening na kondycję

Najlepszym treningiem dla osób, którym zależy na szybkich rezultatach, jest trening, w którym wykonuje się serie intensywnych ćwiczeń cardio z krótkimi przerwami na wypoczynek. W przeciwieństwie do treningów interwałowych, w przerwach nie wykonuje się ćwiczeń o umiarkowanej intensywności. Ważne, aby treningi odbywać regularnie, przez co najmniej 6 tygodni, 3-4 razy w tygodniu. Wówczas rezultaty staną się widoczne. Jeśli treningów będzie mniej, na efekty trzeba będzie poczekać dłużej. Jaki schemat treningowy wybrać na początek? Może on składać się z 8, powtarzanych 16 razy ćwiczeń (na każdą stronę). Między seriami należy zrobić 10 sekund przerwy.

Ćwiczenia, które zwiększą wytrzymałość

By zwiększyć wytrzymałość, nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu czy wizyt na siłowni. Ćwiczenia możesz wykonywać w domu. Do tych, które poleca się na wytrzymałość, należą m.in. skoki w bok na jednej nodze, przysiady z podskokiem (sqat jumps), burpees, skoki w przód na jednej nodze, rozkroki w półprzysiadzie, przeskoki ze zmianą nogi itp. Nim przejdziesz do treningu z tymi ćwiczeniami, wykonaj odpowiednią rozgrzewkę. Na koniec treningu nie zapomnij o rozciąganiu!

Jak jeszcze wzmacniać kondycję?

Słaba kondycja często jest efektem niewłaściwego stylu życia. By tę kondycję wypracować, konieczne są zatem zmiany. Zamiast wjeżdżać windą – wchodź po schodach. Zamiast jeździć do pracy autem, wybierz przejażdżkę na rowerze. Wdrożenie nowych nawyków może przynieść bardzo pozytywne rezultaty, w szczególności, jeśli na co dzień stronisz od aktywności fizycznej.

Jeśli w domowych warunkach pragniesz zadbać o swoje zdrowie i kondycję, sprawdź propozycje sprzętów i akcesoriów dostępnych na stronie https://prosportowy.pl. Obawiasz się, że nie będziesz wiedzieć, jak te sprzęty wykorzystać? Przeczytaj artykuł pt.: “Domowy sprzęt fitness – 5 pomysłów, jak go wykorzystywać skutecznie w swoim planie treningowym”. Znajdziesz w nim wiele podpowiedzi i wskazówek!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here