Jaki wpływ na organizm ma stosowanie kolagenu?

0
953
kolagen

Organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania między innymi kolagenu. Jest on w stanie wytworzyć sobie go samodzielnie, ale z wiekiem zdolność do syntetyzowania kolagenu słabnie, aż w końcu całkowicie ustaje. Niedobory tego składnika wiążą się z szeregiem problemów zdrowotnych. Cierpi na tym także skóra, w której znajduje się mnóstwo włókien kolagenowych. Jeśli jednak ich zacznie brakować, to odbije się to niekorzystnie na kondycji i wyglądzie skory. Pojawiają się znienawidzone zmarszczki, skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Występują też między innymi problemy ze stawami, pogarsza się wzrok. Warto pomyśleć o suplementacji preparatami typu kolagen do picia.

Dlaczego warto suplementować się kolagenem?

Młodzi ludzie nie myślą zbyt wiele o kolagenie, bo ich organizm jest w stanie wyprodukować dostateczną ilość tego białka. Niestety po dwudziestym piątym roku życia zdolność do jego syntezowania spada, co można już zaobserwować. Pojawiają się nawet pierwsze zmarszczki, które w dużej mierze wynikają ze zmniejszającej się ilości włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność skóry, jej promienny wygląd i elastyczność. Warto wobec tego zacząć sięgać po naturalne źródła kolagenu, aby dostarczyć go wraz z pokarmem do organizmu. W sprzedaży znajdują się także gotowe preparaty z kolagenem. Mogą mieć one postać kapsułek, twardych tabletek, proszku, płynu. Korzyści ze spożywania kolagenu jest wiele stoi on na straży młodzieńczego wyglądu. Wpływa pozytywnie zarówno na skórę, jak i na włosy czy paznokcie. Zapobiega tworzeniu się nieestetycznych blizn. Spożywanie kolagenu to naturalny sposób na przyspieszenie gojenia ran, wsparcie procesów regeneracyjnych. Kolagen stymuluje tworzenie się komórek naskórka. Nie będzie trzeba martwić się o to, że po skaleczeniach pozostaną szpecące ślady. Włókna kolagenowe sprawią, że blizna zostanie wygładzona i rozjaśniona, stanie się mało widoczna lub zniknie całkowicie. Kolagen zmniejsza również znienawidzone rozstępy i cellulit.

Co można uzyskać, pijąc kolagen?

Spożywanie kolagenu to świetny sposób na zachowanie sprawnych stawów, pozbycie się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych i sztywności. Włókna kolagenowe stoją na straży sprawnych stawów, odpowiadają za ich nawilżenie. Jeśli stawy zostaną odpowiednio nawilżone, to wpłynie to korzystnie na stan całego aparatu ruchowego. Kolagen zwiększa elastyczność połączeń kostnych. Można też liczyć na zmniejszenie ryzyka wystąpienia kontuzji, przeciwdziała on stanom zapalnym. Już nawet młode osoby borykają się ze strzykającymi stawami, a można temu zapobiec, zwiększając podaż kolagenu w diecie. Białko to jest niezwykle istotne dla osób chcących zachować smukłą sylwetkę, pozbyć się zbędnych kilogramów. Kolagen zapewnia uczucie sytości, przez co znika potrzeba podjadania i skłonność do przejadania się. Warto dodać go do koktajlu czy nawet soku, aby przestać sięgać po przekąski, których potem się żałuje, bo są one najczęściej niezdrowe, zawierają puste kalorie. Kolagen jest potrzebny do sprawnie pracującego układu sercowo-naczyniowego. Pobudza regenerację ścian naczyń krwionośnych, zwiększa ich elastyczność i ułatwia oczyszczanie ze złogów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here