Sposób na przetłuszczające się włosy

0
1404
włosy
fot. pexels.com

Przetłuszczające się włosy to zmora wielu kobiet. Nic tak nie wyprowadza z równowagi, jak włosy, które szybko się przetłuszczają i trzeba je myć bardzo często. Sprawdź metody, dzięki którym możesz skutecznie ograniczyć nadmierną tłustość włosów!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/przetluszczajace-sie-wlosy/

Dlaczego włosy się przetłuszczają?

Mając wiedzę dotyczącą tego, dlaczego włosy stają się tłuste, będziesz mogła bardziej świadomie dbać o to, aby to nadmierne przetłuszczanie ograniczyć lub całkowicie zniwelować. Otóż na skórze całego ciała, w tym również na skórze głowy, umieszczone są komórki wydzielające łój, czyli tzw. sebum. Jego zadaniem jest nawilżanie i natłuszczanie skóry, aby mogła ona prawidłowo funkcjonować. Sebum to stanowi też pewnego rodzaju zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, tworzy taką warstwę ochronną dla skóry. Jeśli skóra wytwarza nadmierną ilość sebum, wtedy włosy znacząco się przetłuszczają.

Co zrobić, aby włosy mniej się przetłuszczały?

Pewnie już znasz odpowiedź na to pytanie. Skoro włosy przetłuszczają się, ponieważ skóra wytwarza nadmierną ilość sebum, to należy podjąć się działań, które ograniczą zbyt duże wydzielanie tego łoju.

  • Szampon do włosów przetłuszczających wcale nie jest dobrym rozwiązaniem, aby zadbać o dłuższą świeżość włosów. Wydaje się to być aż niemożliwe, prawda. Tymczasem tak jest. Szampon do włosów przetłuszczających się może nadmiernie wysuszać skórę głowy, która z tego powodu może jeszcze więcej produkować sebum, aby ją nawilżyć. Właśnie dlatego najlepiej sprawdzają się szampony do włosów zwykłych, które dokładnie myją włosy, usuwają nadmiar sebum ze skóry głowy i wyrównują proces wydzielania łoju.
  • Odżywka do włosów – tę zdecydowanie warto stosować, zwłaszcza przy wyborze szamponów naturalnych, które nie posiadają składnika SLS i z tego względu sprawiają, że włosy są w dotyku tępe. Odżywka jest kwestią bardzo indywidualną, jednak warto zwrócić uwagę nie na te do zwiększania objętości czy przeciw wypadaniu włosów, ale nawilżające. Zaleca się też skrupulatne przetestowanie masek opartych na olejach, ponieważ mogą one włosy obciążać i powodować ich nadmierne przetłuszczanie.
  • Regularnie myj szczotkę do włosów. Czesząc włosy zbierasz z nich sebum, kurz, dlatego warto zadbać o regularne jej czyszczenie, aby jak najbardziej zminimalizować przenoszenie tych nieczystości z włosów tłustych na świeże.

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/podstawowe-kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy-i-ciala/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here