Co musisz wiedzieć o przedłużaniu rzęs

0
1443
rzęsy
fot: pixabay.com

Długie, gęste rzęsy to nowy wyznacznik piękna. Polki coraz wyraźniej odchodzą od podkreślania swojej delikatnej, słowiańskiej urody. Zainspirowane wyraźnymi rysami kobiet południa, stawiają na podkreślenie oprawy oczu. Widać to w stylizacji brwi – szerokich, gęstych, ale przede wszystkim – rzęs. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/rzesy-do-przedluzania/

Dlaczego maskary do rzęs tracą na popularności

Niestety, większość z nas ma z natury ma dość delikatne rzęsy. Jeszcze do niedawna jedynym dostępnym  sposobem na ich podkreślenie na co dzień było użycie maskary. Miało ono jednak sporo mankamentów. Tusze sklejały rzęsy, osypywały się i rozmazywały, gdy wokół było wilgotno. Zmuszone byłyśmy ciągle kontrolować, czy maskara nie zostawiła ciemnej smugi pod oczami. Pewnym sposobem na ich uniknięcie były maskary wodoodporne, ale te z kolei trudno się usuwa. Trzeba naprawdę mocnego preparatu do demakijażu i długotrwałego zmywania wacikiem pozostałości po tuszu. I tu dochodzimy do kolejnej wady tuszów do rzęs – stosowane codziennie, wymagają demakijażu każdego wieczora, który polega głównie na pocieraniu powieki. Skóra wokół oczu jest natomiast niezwykle delikatna, dlatego często taki zabieg ją podrażniał. W długiej perspektywie zaś przyczyniał się do szybszego i bardziej intensywnego postawania zmarszczek w okolicach oczu. 

Samodzielna aplikacja

Najlepszym rozwiązaniem jest doklejenie sztucznych rzęs. Oszczędza nam to sporo czasu – nie musimy już malować oka co rano przed wyjściem, a wieczorem zajmować się demakijażem. Przede wszystkim jednak nie musimy się juz martwic, że jesteśmy rozmazane. Jeśli czujemy się kompetentne możemy spróbować samodzielnej aplikacji rzęs, które możemy zakupić niemal w każdej drogerii. Nie dajmy się jednak skusić niską ceną. Sprawdźmy opinie na temat najlepszych marek i przede wszystkim zweryfikujmy skład kleju do aplikacji. Nakładamy go przecież w niezwykle wrażliwe i podatne na podrażnienia miejsce.

Zabieg w salonie kosmetycznym

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnego zabiegu w salonie kosmetycznym. Mamy wówczas gwarancję, że użyte zostaną najwyższej jakości akcesoria, które nie dają skutków ubocznych w postaci stanów alergicznych. W przypadku takiego zabiegu musimy liczyć się z kosztem rzędu 200 – 300 zł. Warto jednak zainwestować kwotę dla takiego efektu. 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/termoochronne-kosmetyki-najlepsza-ochrona-przed-sloncem/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here