Przedwczesny wytrysk – jak sobie z tym radzić

0
477
Przedwczesny wytrysk

Ejakulacja to moment, w którym dochodzi do wytrysku nasienia. Jest zwieńczeniem aktu seksualnego, momentem, w którym z układu rozrodczego mężczyzny uwalniane są plemniki. Czasami zdarza się, że ejakulacja następuje zaraz po rozpoczęciu penetracji, a co gorsze, zanim jeszcze do niej dojdzie. Jeśli taka sytuacja powtarza się regularnie, a mężczyzna nie jest w stanie opóźnić wytrysku, z dużym prawdopodobieństwem mamy do czynienia z przedwczesnym wytryskiem. Problem ten dotyka wielu mężczyzn. Czym tak naprawdę jest zbyt wczesny wytrysk i jak sobie radzić z tą przypadłością?

Najczęstsze przyczyny przedwczesnego wytrysku

Wytrysk nasienia z narządu rodnego mężczyzny jest niesłychanie złożonym procesem. Aby mogło do niego dojść, musi nastąpić szereg czynników, które doprowadzą do jego wyrzutu. Ejakulacja najczęściej zachodzi jednocześnie z orgazmem mężczyzny. Czasami na skutek silnego podniecenia do wytrysku dochodzi znacznie wcześniej. Jeśli dzieje się to regularnie, a co więcej, wytrysk nasienia następuje przed rozpoczęciem penetracji lub w chwilę po niej, mamy do czynienia z przedwczesnym wytryskiem. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Mogą to być schorzenia urologiczne czy też endokrynologiczne. Czasami przedwczesny wytrysk pojawia się na skutek przyjmowania leków. Często też jego przyczyna wynika ze złych doświadczeń seksualnych, a także z różnego rodzaju lęków.

Skutki przedwczesnego wytrysku

Zbyt wczesny wytrysk niekorzystnie wpływa na aktywność seksualną mężczyzny. Brak satysfakcji w alkowie powoduje bowiem niechęć do podejmowania jakiejkolwiek aktywności seksualnej. Problemy z przedwczesną ejakulacją często odbijają się na życiu prywatnym. Są zalążkiem do konfliktów z partnerem i przyczyniają się do obniżenia jakości życia. Mężczyzna, który ma problemy ze zbyt wczesnym wytryskiem, zaczyna unikać zbliżeń. Problemy z seksem powodują, że spada jego poczucie własnej wartości. Brak seksu nie tylko niekorzystnie wpływa na nastrój mężczyzny. Może mieć także poważne skutki zdrowotne. Abstynencja seksualna powoduje między innymi spadek poziomu testosteronu. Niedobór tego hormonu zwiększa ryzyko miażdżycy, osteoporozy i wielu innych chorób.

Jak skutecznie radzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

Przedwczesny wytrysk to jedno z najczęstszych zaburzeń seksualnych występujących u mężczyzn w różnym wieku. Jeśli zdarza się sporadycznie, nie ma powodu do zmartwień. Kiedy jednak przytrafia się regularnie i trwa ponad 6 miesięcy, koniecznie należy zająć się tym problemem. Na rynku jest mnóstwo skutecznych środków na przedwczesny wytrysk, które znacznie wydłużają czas trwania aktu seksualnego. Większość z nich jest dostępna bez recepty. Występują w różnej formie. Może to być to maść, krem, czy też spray. Środki te stosuje się bezpośrednio na członek. Znieczulają one żołądź prącia, która staje się mniej wrażliwa na stymulację.

Tabletki opóźniające wytrysk nasienia

Kremy czy aerozole są dość skuteczne w działaniu, ale stosuje się je miejscowo, co znacznie ogranicza ich możliwości. Znacznie większą efektywnością charakteryzują się tabletki. Zawierają one substancję aktywną, która wspomaga erekcję i jednocześnie znacznie przedłuża czas trwania aktu seksualnego. Dzięki ich stosowaniu znacząco poprawia się jakość seksu. To doskonały sposób, aby wydłużyć przyjemność. Przedwczesny wytrysk to problem, którego nie należy bagatelizować. Może bowiem niekorzystnie wpływać na wiele aspektów życia mężczyzny. Dlatego tak ważne jest podjęcie, jak najszybszych kroków, aby przywrócić radość z seksu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here