Podologia w Gdyni działa na bardzo wysokim poziomie. Mimo to wiele osób wciąż nie wie, kiedy powinny udać się do podologa. Jeżeli poszukujesz informacji na temat wizyty u tego specjalisty, jesteś o krok dalej niż inni.
Podolog zajmuje się stopami. Diagnozuje problemy, prowadzi leczenie, a także dba o estetyczny wygląd stóp. W Gdyni znajdziemy wielu profesjonalnych podologów, a schemat wizyty jest bardzo podobny.
Pierwsza wizyta w gabinecie podologicznym w Gdyni
Przebieg pierwszej wizyty zależy od tego, z jakim problemem się borykasz. Coś cię zaniepokoiło w wyglądzie twoich stóp albo chorujesz na cukrzycę i chcesz sprawdzić, czy wszystko w porządku? Być może masz problem z wrastającymi paznokciami? Z każdym tym problemem powinieneś udać się do podologa w twoim mieście. Załóżmy jednak, że twoje paznokcie zaatakowały grzyby lub bakterie. Co wtedy?
Krok 1 – wywiad
Podolog na samym początku przeprowadzi z tobą wywiad. Przede wszystkim będą to pytania o: twój stan zdrowia, przyjmowane stałe leki, codzienną dietę oraz czy w ostatnim czasie byłeś na kuracji antybiotykowej. Podolog będzie także potrzebował informacji, czy próbowałeś już samodzielnie leczyć infekcje oraz jakich środków do tego używałeś.
Krok 2 – opracowanie paznokcia
Specjalista przed rozpoczęciem leczenia musi uważnie obejrzeć paznokcie oraz zmiany chorobowe. Opracowanie paznokcia polega na przygotowaniu go do badania. Podolog usuwa chorą część płytki paznokciowej. Jeżeli jest taka potrzeba, oczyszcza także wały paznokciowe oraz zrogowaciałe naskórki. Doprowadza paznokieć do stanu, w którym w łatwy sposób pobierze próbkę do badania.
Krok 3 – badanie mykologiczne
Mykologia to nauka zajmująca się grzybami. Zanim badanie zostanie wykonane, specjalista upewnia się, że klient w terminie 4-6 tygodni wcześniej nie przyjmował żadnych leków na grzybicę. Paznokieć nie może być także pomalowany, ani kremowany różnymi preparatami. Podolog pobiera próbkę z miejsca, gdzie zdrowa część płytki paznokcia styka się z chorą.
Krok 4 – labolatorium
Pobrana próbka wysyłana jest do analizy. Podolodzy w Gdyni współpracują z profesjonalnymi laboratorimi o nowoczesnym sprzęcie, dlatego nie musisz martwić się, czy wynik będzie właściwy. Dopiero po jego analizie specjalista może być pewien, jaki rodzaj grzybicy dotknął twoje paznokcie.
Krok 5 – leczenie i współpraca
Po kompletnej diagnozie podolog przystępuje do leczenia. Przepisuje odpowiednie preparaty oraz informuje o sposobie ich stosowania. Zdarza się, że potrzebna jest konsultacja lub pomoc innych specjalistów, jak dermatolog czy chirurg. Taka międzydyscyplinarna współpraca jest korzystna, ale często opcjonalna.
Krok 6 – oczyszczanie chorej płytki
Podolodzy w Gdyni dobrze wiedzą, jak istotna jest systematyczność w oczyszczaniu chorego paznokcia. Dlatego zapewne usłyszysz od swojego specjalisty, że powinieneś pojawiać się u niego średnio co 4-6 tygodni. Usuwanie grzybów nagromadzonych na płytce paznokcia przyspiesza proces zdrowienia paznokcia.
Wizyta u Podola nie jest skomplikowana
Każdy z wymienionych kroków jest całkowicie bezpieczny i przede wszystkim – bezbolesny. Gdynia zapewnia bogatą ofertę gabinetów podologicznych. Na pewno trafisz w dobre ręce i po kilku wizytach zapomnisz o swoim problemie ze stopami.