Pampersy dla dorosłych – maksimum komfortu dla twoich bliskich

0
1147
Pampersy dla dorosłych – maksimum komfortu dla twoich bliskich

Sprawowanie opieki nad ciężko chorą, bliską osobą stanowi nie lada wyzwanie. Oprócz odpowiedniego zakresu wiedzy, do tego celu potrzebne są też pokłady siły, energii i cierpliwości, zwłaszcza wtedy, kiedy chory cierpi na przewlekłe schorzenia, często występujące równolegle. Jednym z wyjątkowo uciążliwych zarówno dla samych pacjentów, jak i ich opiekunów jest nietrzymanie moczu. Problem utraty kontroli nad pęcherzem bardzo często dotyka osoby starsze, współwystępując z innymi schorzeniami układu moczowego. W wielu przypadkach powrót do pełnej sprawności i kontrolowania procesu oddawania moczu jest niemożliwy. Ważne, by takim pacjentom zapewnić jak najwyższy zakres komfortu i maksymalną ochronę przed przeciekaniem. Do tego celu służą produkty higieniczne dedykowane osobom zmagającym się z problemem nietrzymania moczu – pampersy dla dorosłych. Dowiedzmy się czegoś więcej na ich temat.

Sztuka pomagania – poznaj jej zasady

Skuteczna pomoc osobom przewlekle chorym bez wątpienia wymaga zaangażowania. Jednak nie tylko ono jest ważne. Równie istotne są bowiem metody, które pozwalają chorym lepiej się poczuć, które zwiększają ich zakres komfortu, także wtedy, kiedy ze względu na zły stan zdrowia są zmuszone przebywać w pozycji leżącej. Stosowanie produktów pielęgnacyjnych oraz artykułów higienicznych w zakresie poprawy jakości życia chorego jest tak samo ważne, jak przestrzeganie zasad prowadzonej przez lekarza terapii. Tylko tak kompleksowa opieka jest w stanie w rzeczywisty sposób poprawić kondycję pacjenta.

Wiele zaangażowania i troski wymaga opieka nad chorymi zmagającymi się z problemem nietrzymania moczu. Utrata kontroli nad pęcherzem w ich przypadku wiąże się nie tylko z dyskomfortem, ale też ryzykiem powstania ran i odparzeń, będących następstwem długotrwałego kontaktu skóry z mocznikiem zawartym w moczu. Dlatego też, poza stosowanie produktów pielęgnacyjnych w postaci maści i kremów chroniących skórę pacjenta, warto sięgnąć po skuteczne produkty higieniczne pochłaniające wilgoć, przyjazne i bezpieczne dla wrażliwej skóry. Są nimi pampersy dla dorosłych.

Pampersy dla dorosłych – wysoka skuteczność i wygoda

Pampersy dla dorosłych, to produkty wyjątkowo skuteczne, które zapewniają wysoki poziom ochrony przed przeciekaniem, także wówczas, kiedy chory w sposób niekontrolowany oddaje duże ilości moczu. Niezwykle chłonne, natychmiast pochłaniają wilgoć, zapewniając przyjemne uczucie suchości. Doskonale zabezpieczają skórę przed bezpośrednim kontaktem z moczem, chroniąc ją w ten sposób przed odparzeniami. Za sprawą miękkich i delikatnych materiałów, z których zostały wykonane, same nie wywołują podrażnień. Mogą być bezpiecznie stosowane także w przypadku skóry wrażliwej. Pampersy dla dorosłych pochłaniają nieprzyjemny zapach, zapewniając przyjemne uczucie świeżości w każdej sytuacji. Z łatwością dopasowują się do ciała, zapewniając wygodę i swobodę ruchów. Ich stosowanie wiążę się nie tylko z poprawą samopoczucia chorego, ale też w znacznym stopniu ułatwia sprawowanie opieki nad nim, pozwalając zapewnić mu higieniczne warunki. Wysoka ochrona przed przeciekaniem, jaką zapewniają pampersy, ogranicza konieczność częstej wymiany pościeli oraz pozwala skutecznie zabezpieczyć materac przed wilgocią.

Aby w jak największym stopniu zwiększyć zakres chłonności produktów, należy prawidłowo dopasować ich rozmiar.

Bibliografia:

1.            Drabczyk R. Nietrzymanie moczu. https://www.mp.pl/pacjent/nefrologia/choroby/chorobyudoroslych/57804,nietrzymanie-moczu. Data dostępu: 10.07.2019 r.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here