Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg, który doceni każda kobieta i niejeden mężczyzna. Zabieg pozwala na stałe lub na bardzo długi czas pozbyć się niechcianych, zwykle szpecących włosków, które rosną w różnych rejonach naszego ciała. Żadna inna metoda depilacji nie daje tak dobrych efektów, jak laserowe usuwanie owłosienia. Pabianice, Poznań czy Pułtusk – w całej Polsce można korzystać z zabiegów depilacji laserowej. Dowiedz się, jak wygląda zabieg.
Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu laserów diodowych emitujących wiązkę promieni, która zostaje pochłonięta przez melaninę będącą składnikiem każdego włosa. Energia cieplna powstająca w czasie tego procesu przenika do sąsiadujących tkanek, uszkadzając mieszki włosowe i inne komórki, które zwykle biorą udział w procesie powstawania nowych włosków. Trzeba zatem zdawać sobie sprawę, że laserowo mogą być usuwane włosy posiadające w swoim składzie odpowiednią ilość melaniny, czyli te, które są ciemne. Zatem zabieg nie będzie skuteczny u bardzo jasnych blondynek ani u osób o siwych włosach.
Przebieg zabiegu
Na powierzchnię skóry, z której ma być usunięte owłosienie, kieruje się wiązkę światła laserowego. Osoby poddane zabiegowi mogą odczuwać w tym miejscu niewielkie mrowienie lub swędzenie, ale w większości przypadków nie pojawiają się żadne odczucia tego typu. Jeżeli jednak taki efekt ma miejsce i staje się bardzo dokuczliwy, osoba przeprowadzająca zabieg stosuje specjalny żel chłodzący, który uwalnia pacjenta od tego przykrego odczucia. Skóra poddawana jest działaniu promieni laserowych przynajmniej przez kilkanaście minut. Czas ten może też zostać wydłużony do nawet dwóch godzin. Pierwszym efektem jest delikatne zaczerwienienie skóry lub nawet niewielki obrzęk, co zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin lub następnego dnia.
Miejsce zabiegu należy pielęgnować, myjąc je przez kilka dni żelami pozbawionymi mydła. Nie wolno pocierać miejsca depilacji, a jeśli zabieg przeprowadzany był w okolicach pach, należy na kilka dni zapomnieć o dezodorantach.
Aby depilacja laserowa była rzeczywiście skuteczna, należy wykonać serię zabiegów. Trzeba bowiem pamiętać, że włosy znajdujące się obok siebie są w różnej fazie wzrostu. Jasne jest zatem to, że wiązka laserowa nie zadziała skutecznie na te z nich, które dopiero rozpoczynają swój żywot, bo nie zawierają jeszcze odpowiedniej ilości melaniny. Zabiegi laserowe powtarzane w odpowiednich odstępach czasu będą likwidować kolejno pojawiające się włoski i zapewnią trwały efekt.
Laserowe usuwanie owłosienia nie dla każdego
Nie każdy może poddać się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia. Dyskwalifikujące są poważne choroby takie jak: cukrzyca, choroby nowotworowe, łuszczyca, AZS, grzybica czy bielactwo. Z zabiegu nie będą mogli skorzystać także ci, na których skórze występują brodawki skórne niewiadomego pochodzenia czy też bliznowce.
Osoby przyjmujące leki fotouczulające, takie jak sterydy, tetracykliny czy leki antydepresyjne, muszą o tym poinformować w czasie wywiadu poprzedzającego zabieg. Niestety kosmetyczka czy kosmetolog nie zdecyduje się na przeprowadzenie zabiegu w takiej sytuacji, bo może to skutkować niepożądaną reakcją organizmu.
Chcąc poddać się zabiegowi depilacji laserowej, należy dobrze wybrać klinikę lub salon kosmetyczny. Warto zorientować się najpierw, jaki sprzęt jest używany do wykonywania zabiegu oraz jakimi opiniami cieszy się personel. Trzeba szukać takich miejsc jak: www.eskulapestetyka.pl, bo wówczas ma się pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w profesjonalny i oczywiście bezpieczny sposób.