Jak wybrać najlepszy krem na zmarszczki pod oczami?

0
1366
Jak wybrać najlepszy krem na zmarszczki pod oczami?

Udowodniono, iż zmarszczki pod oczami mogą pojawić się już w wieku 25lat. To bardzo wcześnie, jednak skóra w okolicach oczu jest niezwykle cienka i wrażliwa, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Rynek jest bogaty w oferty kremów na zmarszczki pod oczami, które dają efekt liftingu bez konieczności użycia skalpela. Warto więc odpowiednio wcześnie zainwestować w nie by upływ czasu nie był tak widoczny na skórze. Jak wybrać najlepszy krem na zmarszczki pod oczami?

Przyczyny powstawania zmarszczek pod oczami

Przyczyn powstawania zmarszczek pod oczami może być wiele, gdyż należy pamiętać o tym, że skóra pod oczami jest 5 razy cieńsza od tej w innych częściach twarzy. Dodatkowo posiada 15 razy mniej gruczołów łojowych. Bardzo łatwo robi się sucha, przez co traci jędrność i zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki mimiczne. Przyczyną powstawanie zmarszczek jest także niewłaściwy demakijaż, podczas którego trzemy i rozciągamy skórę. Brak ochrony przeciwsłonecznej to również spory problem, gdyż często omijamy okolice oczu podczas nakładania filtrów.

Jak zlikwidować zmarszczki pod oczami – najlepszy krem na zmarszczki pod oczami

Podstawą codziennej pielęgnacji naszej skóry powinno być przede wszystkim nawilżanie miejsc pod oczami. To najlepszy sposób przed powstawaniem nowych zmarszczek. Dzięki temu przywrócimy naszej skórze sprężystość. Do 25. roku wystarczające będzie zastosowanie pod oczy kremu używanego na co dzień, jednak potem lepiej sięgnąć po najlepszy krem na zmarszczki pod oczami. Taki krem będzie wyróżniał się bogactwem składników aktywnych

Najlepszy krem na zmarszczki pod oczami – kluczowe składniki

Najlepszy krem na zmarszczki pod oczami https://beautyk.pl/przeciwzmarszczkowe-kremy-pod-oczy powinien zawierać przede wszystkim witaminę C, gdyż jest ona silnym antyoksydantem i hamuje procesy starzenia się. Dodatkowo rozjaśnia skórę. Kremy z witaminą C świetnie sprawdzą się u kobiet przed 30 rokiem życia. Retinol to kolejny kluczowy składnik będący pochodną witaminy A. Stymuluje produkcję białek w skórze i pomaga zachować jędrność skóry. Ten składnik przeznaczony jest dla kobiet 30+. Kwas hialuronowy to substancja fizjologiczna naturalnie występująca w organizmie, która doskonale się wchłania i ujędrnia naszą skórę. Zmarszczki są wypychane od wewnątrz.

Pamiętaj, że droga do pięknej i jędrnej skóry pod oczami składa się z regularnej pielęgnacji, która polega w dużym stopniu na nawilżaniu i odpowiednich nawykach. Możesz opóźnić procesy starzenia się jej, dzięki zastosowaniu najlepszego kremu na zmarszczki pod oczami. Kluczem jest systematyczność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here