Gumy do ćwiczeń – jak efektywnie trenować

0
1770

Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Nie dziwi więc fakt, że wciąż rośnie liczba osób, które zaczynają trenować.

Wśród wielu różnych form aktywności, które możemy wykorzystać istnieje jedna, która jest w stanie spełnić oczekiwania każdego z nas – niezależnie od tego czy chcemy popracować nad wytrzymałością, wyrzeźbić sylwetkę czy schudnąć. Mowa o ćwiczeniu z gumami. Aby jednak trening taki mógł przynieść oczekiwane efekty musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jakich? Przekonajmy się!

Wybierz odpowiednią gumę

Jeśli chcesz rozpocząć treningi z gumami musisz mieć świadomość, że istnieje wiele różnych rodzajów gum, które pozwalają dobrać odpowiednie rozwiązanie do efektów, które chcemy uzyskać. Producenci gum oznaczają obciążenie jakimi charakteryzują się poszczególne produkty nie tylko poprzez informacje znajdujące się na etykietach czy opakowaniach, ale również poprzez produkowanie gum treningowych w różnych kolorach.
Przykładowo – jeśli zależy ci na budowaniu masy mięśniowej postaw na gumy czarne lub czerwone. Jeśli chcesz jedynie usprawnić swoje ciało – gumy niebieskie i żółte będą lepszym wyborem.

Pamiętaj o rozgrzewce

Gumy do ćwiczeń to z pozoru niewinnie wyglądające akcesoria. Warto jednak pamiętać o tym, że stanowią one dla naszego ciała dodatkowe obciążenie, na które powinniśmy odpowiednio się przygotować. Jeśli więc zależy ci na tym, żeby trening był nie tylko efektywny, ale również bezpieczny koniecznie pamiętaj o rozgrzewce przed rozpoczęciem ćwiczeń. Wystarczy kilka minut rozciągania by trening nie wiązał się z negatywnymi konsekwencjami.

Nie trenuj codziennie

Większość osób, które rozpoczynają treningi z gumami chce jak najszybciej zobaczyć realne efekty swoich starań. W związku z czym decydują się na codzienne ćwiczenia. Nie jest to jednak dobrym pomysłem. Pamiętajmy, że mięśnie naszego ciała potrzebują czasu na regenerację, szczególnie jeśli trening jest bardzo intensywny a obciążenie spore. Jeśli zależy ci na tym, by osiągać doskonałe efekty zadbaj o regularność treningów. Nie powinny jednak odbywać się one częściej niż co 2-3 dni. Dzięki temu twoje mięśnie przyzwyczają się do wysiłku, ale jednocześnie nie będą narażone na zakwasy czy uszkodzenia.

Zadbaj o zróżnicowane ćwiczenia

Decydując się na treningi z gumą do ćwiczeń zastanów się jakie partie ciała chcesz wyrzeźbić oraz w jaki sposób zamierzasz ćwiczyć. Ciągłe wykonywanie tego samego ćwiczenia może bowiem okazać się nie do końca efektywne. Niezależnie od tego czy zależy ci na wyrzeźbieniu ramion i barków czy też chcesz popracować nad kształtem nóg w sieci znajdziesz wiele propozycji ćwiczeń na każdą partię ciała. Jeśli zaś zależy ci na tym, żeby po prostu stracić nadprogramowe kilogramy pamiętaj o tym, żeby ćwiczyć każdą partię ciała.

Podsumowując, gumy do ćwiczeń do doskonałe wsparcie w treningu, dzięki któremu możemy osiągać naprawdę satysfakcjonujące efekty. Niezależnie od tego, czy trenujesz w domu czy wykorzystujesz gumy treningowe podczas ćwiczenia na siłowni możesz liczyć na to, że pomogą ci w osiągnięciu idealnej sylwetki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here