Dozowniki do mydła – dlaczego warto z nich korzystać?

0
905
Dozowniki do mydła

Mycie rąk to niezwykle istotna czynność, mająca duży wpływ na nasze zdrowie oraz zdrowie osób znajdujących się w naszym otoczeniu. W dobie epidemii koronawirusa zdajemy sobie w coraz większym stopniu sprawę, jak duży wpływ ma dbanie o własną higienę – w tym także o higienę dłoni właśnie. Z tych powodów, coraz chętniej i częściej używamy mydła w płynie oraz zaopatrzamy się w specjalne dozowniki przeznaczone do jego aplikowania. Urządzenia te znajdują zastosowanie zarówno w toaletach w miejscach publicznych, jak i łazienkach oraz kuchniach zlokalizowanych w naszych gospodarstwach domowych.

Dozownik mydła – automatyczny mechanizm działania

Wśród dostępnych na rynku, znajdziemy najróżniejsze wersje dozowników do mydła. Charakteryzują się odmiennymi parametrami, konstrukcją oraz mechanizmem działania. Jeśli rozważasz możliwość zakupu dozownika do mydła, warto zapoznać się z potencjalnie dostępnymi rodzajami, by uniknąć nieudanego zakupu.

Pierwszym istotnym kryterium różnicującym dostępne na rynku dozowniki do mydła jest mechanizm działania – czyli sposób, w który dozowana jest porcja środka myjącego. Znajdziemy między innymi dozowniki działające w oparciu o mechanizm automatyczny, w których płyn aplikowany jest bezdotykowo. Wystarczy przyłożyć dłoń w miejscu, w którym znajduje się czujnik, a środek dezynfekujący lub mydło zostanie automatycznie zaaplikowane.

Dozowniki tego typu znajdują zastosowanie przede wszystkim w miejscach publicznych. Dzięki automatycznemu mechanizmowi działania nie ryzykujemy dotykania powierzchni pokrytych potencjalnymi, niepożądanymi drobnoustrojami.

Dozowniki manualne

Bardziej klasyczne to dozowniki działające w oparciu o mechanizm manualny. Są one wyposażone w specjalny przycisk, który po naciśnięciu aplikuje porcję środka myjącego. Dozowniki takie stosowane są w różnych miejscach – w pomieszczeniach socjalnych w zakładach pracy, a także w prywatnych gospodarstwach domowych. Szczególną popularnością cieszy się dozownik Tork – marka ta jest światowym liderem w dostarczaniu rozwiązań sanitarnych.

Dozowniki łokciowe są stosowane niezwykle chętnie w placówkach o profilu medycznym, a także innych miejscach, z których korzystają najróżniejsze osoby. Ich mechanizm działania jest dość podobny co w przypadku dozowników z przyciskiem – za pomocą specjalnej dźwigni uruchamianej łokciem aplikuje się płyn czyszczący.

Zbiornik na mydło w dozowniku

Jak pewnie zdajemy sobie sprawę, poziom mydła w dozowniku należy od czasu do czasu uzupełniać. Możemy w tym celu korzystać zarówno z pojedynczych opakowań mydła w płynie (dostępnych w większości sklepów kosmetycznych, a nawet spożywczych) lub z dużych opakowań, takich jak kilkulitrowe kanistry.

Te ostatnie są rozwiązaniem bardziej atrakcyjnym finansowo. Mydło takie jest tańsze w przeliczeniu na litr. Ponadto, możemy stosować różne typy mydła i środków czyszczących naprzemiennie. Jest to duże ułatwienie – możemy napełnić dozownik akurat takim płynem, jaki mamy pod ręką, lub jaki jest dostępny w pobliskim sklepie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here