Dlaczego warto ćwiczyć pole dance?

0
2803

Pole dance jest tańcem, który większości osób kojarzy się bardzo jednoznacznie. Fakt, że taniec na rurze jest popularny w barach ze striptizem nie oznacza jednak, że jest tylko do nich przypisany. Tak naprawdę został w ten sposób przejęty, a pochodzi z tradycji indyjskiej, a dokładnie z indyjskiego tańca mallakhamb. Pole dance jest świetnym sposobem na wytrenowanie całego swojego ciała, tańczy się go w normalnych, sportowych ciuchach i przynosi liczne korzyści zdrowotne. W tej chwili propozycję podobnych zajęć można znaleźć w wielu klubach fitness. Na podobne zajęcia zgłasza się coraz więcej osób – nie tylko kobiety, ale i panowie, którzy również intensywnie trenują, i mogą dzięki ćwiczeniom pole dance wyćwiczyć różne grupy mięśni. Dlaczego warto się zgłaszać na zajęcia? I gdzie można się na nie zapisać?

Pole dance – o tańcu

Taniec pole dance wywodzi się z indyjskiego tańca mallakhamb, czyli tradycyjnego sportu, który łączy w sobie gimnastykę z jogą, a nawet z pewnymi chwytami zapaśniczymi. W trakcie trwania tego tańca wykonuje się powietrzne pozycje jogi, posługując się w tym celu stacjonarnym lub wiszącym, drewnianym słupem. Używana jest też czasem trzcina lub wisząca lina. Co ciekawe, taniec ten został w roku 2013 ogłoszony sportem państwowym w niektórych stanach Indii. Istnieje specjalna odmiana mallakhamb, która nazywa się pole mallakhamb, gdzie w czasie tańca używa się pionowego, drewnianego słupka, przymocowanego do podłoża. Właśnie z tej wersji wywodzi się pole dance.

Pole dance – o zajęciach

Zajęcia pole dance pomagają w rzeźbieniu całego ciała. Pozwalają wyjątkowo dobrze wyćwiczyć organizm, ponieważ do utrzymania się na rurze potrzeba używać takich grup mięśni, które zazwyczaj nie są używane w trakcie treningów. Ćwiczą nawet nadgarstki! Dlatego uzyskiwany efekt jest naprawdę całościowy, zauważalny w obrębie całego ciała. Oczywiście, zaczyna się w sposób spokojny, wzmacniając najpierw mięśnie. Akrobacje można wykonywać dopiero po jakimś czasie, jednak nauka pole dance jest prostsza niż się niektórym wydaje.

Pole dance – o SCW

Dlaczego warto ćwiczyć pole dance? Ponieważ to ciekawe zajęcia, które pozwalają nie tylko poprawić kondycję ciała, ale i samopoczucie. W końcu sport to zdrowie, a tutaj w trakcie jednych zajęć jesteśmy w stanie kompleksowo zadziałać na wszystkie partie ciała. W dodatku jest to taniec dla wszystkich – na zajęcia przychodzą tak panie, jak i panowie, a na przykład w SCW (Samo Centrum Wszechświata) zajęcia z pole dance prowadzone są i przez trenerki, i przez trenera. W SCW można się sporo dowiedzieć, sporo nauczyć, a pole dance jest oczywiście tylko jednym elementem spośród licznej, bardzo interesującej oferty. Zajęcia fitness, takie jak fire workout, fire stretch, kettles on fire czy fit complete, do tego możliwość zamówienia treningów personalnych, wynajęcia przestrzeni na różne eventy – SCW posiada wyjątkowo obszerną ofertę. Jeśli zaś chodzi o pole dance, trenerzy są świetnie wykwalifikowani, a zainteresowani nauką przybywają licznie. Najlepiej to świadczy o wspaniałej atmosferze oraz o skuteczności prowadzonych zajęć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here