Botox – cudowna trucizna?

0
2212
Botox – cudowna trucizna?

W dzisiejszych czasach panuje kult pięknego i młodego ciała. Praktycznie na każdej reklamie możemy zobaczyć zdjęcia młodych kobiet i mężczyzn, których skóra jest aksamitnie gładka. Obecnie z każdej strony jesteśmy bombardowani reklamami kremów oraz innych specyfików, które sprawią, że nasza skóra ma wyglądać lepiej.

Dzięki temu mamy czuć się pewni siebie. Jednak nasza skóra starzeje się, czy tego chcemy, czy nie. Przez ostatnie kilka lat możemy zauważyć niesamowity rozwój w dziedzinie medycyny estetycznej. Ilość zabiegów u kosmetyczek i w klinikach przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. Jedną z takich klinik, które oferują kompleksowe przeciwdziałanie starzeniu się skóry, jest klinika Murano, która ma swoją siedzibę w Warszawie.

Botox – co to jest?

Powszechnie znana jest nazwa botox, natomiast pełna nazwa tej substancji to toksyna botulinowa (potocznie używa się także innej nazwy, a mianowicie jad kiełbasiany). Jest to jedna z najsilniejszych naturalnych trucizn, jednak w małych dawkach może być używana w dermatologii, medycynie estetycznej oraz neurologii.

W medycynie estetycznej botox stał się remedium na zmarszczki. Pozwala on wygładzić już istniejące zmarszczki, kurze łapki, podnieść opadające kąciki ust. Botox można wstrzykiwać praktycznie na każde partie skóry. Powoduje on paraliż mięśni twarzy, które przestają się kurczyć, a tym samym zmarszczki nie pogłębiają się. Obecnie coraz więcej kobiet korzysta z dobroczynnego działania toksyny botulinowej.

Botox – klinika Murano

Botox – klinika Murano

Klinika Murano działa już 10 lat i zapewnia swoim pacjentom pełny zakres usług z obszaru medycyny estetycznej. W ofercie zakładu możemy znaleźć między innymi zabiegi z zastosowaniem botoxu. Aby wzmocnić działanie stosowanych zabiegów klinika Murano zainwestowała w najnowszy sprzęt do iniekcji botoxu, czyli Juvapen. Jest to bezprzewodowy aparat, który ma ułatwić wstrzykiwanie toksyny botulinowej, a tym samym zwiększyć komfort pacjenta podczas trwania procedury. Zabieg z użyciem botoxu nie jest skomplikowany. W większości przypadków trwa maksymalnie 30 minut. Profesjonalna kadra kliniki Murano dokłada wszelkich starań, aby każdy pacjent czuł się podczas zabiegu komfortowo. Z reguły iniekcja botoxu nie jest bolesna, jeżeli jednak pacjent jest mało odporny na ból, to można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci specjalnej maści. Dodatkowo przed każdym zabiegiem pacjenci są informowani, jak postępować po zakończeniu procedury oraz co zrobić w przypadku możliwych powikłań.

Głównym założeniem medycyny estetycznej jest poprawa komfortu życia pacjentów. Zabiegi z użyciem botoxu mają zmniejszyć widoczność zmarszczek, dzięki czemu nasza skóra będzie wyglądać młodziej. Warto jednak zwrócić uwagę, czy zabiegi są wykonywane przez profesjonalistów, którzy znają się na swoim fachu. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że procedura przebiega zgodnie ze standardami. Tak właśnie działa klinika Murano, dla której dobro pacjentów jest na pierwszym miejscu.

Więcej na klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa. Tel. 22 252 82 82.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here