Domowe leczenie hemoroidów

0
1275
Domowe leczenie hemoroidów

Hemoroidy to przewlekła i, niestety, bardzo wstydliwa przypadłość. Bez wątpienia wymaga konsultacji lekarskiej – niejednokrotnie żylaki odbytu wywołują stany zapalne w okolicach występowania, co nie tylko potęguje i tak już nasilone dolegliwości bólowe – stanowi także bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Wiele osób unika jednak wizyty w gabinecie lekarskim tak długo, jak to tylko możliwe. Jak zatem radzą sobie ze swoją chorobą? Jak wygląda domowe leczenie hemoroidów?

Domowe leczenie hemoroidów

Hemoroidy warto ochładzać. Zimne kąpiele lub siedzenie na schłodzonej wcześniej poduszce bez wątpienia przyniosą ulgę (w sprzedaży dostępne są specjalne gumowe poduszki napełniane wodą; bez problemu można je nabyć w większości sklepów medycznych) . Dlaczego?

Domowe leczenie hemoroidówOtóż każdy żylak powstaje na skutek „rozszerzenia” naczynia krwionośnego. Skłonności do patologicznych zmian naczyniowych bywają dziedziczne, jednak czasem ich przyczyną może być nieleczone podwyższone ciśnienie tętnicze, nadmierne obciążenie naczyń (w przypadku hemoroidów są to częste zaparcia, w przypadku żylaków kończyn dolnych – np. siedzący tryb życia, stojąca praca itp.) Niemniej jednak niezależnie od rodzaju żylaka ochładzanie miejsca, w którym występuje zmieniona patologicznie żyła, powoduje obkurczenie jej ścianek, a co za tym idzie – zmianę ciśnienia krwi. Nieznaczne nawet zmniejszenie ciśnienia w obrębie utworzonego już żylaka przynosi ulgę osobie chorej, gdyż niweluje ono lub ogranicza występujące dolegliwości bólowe.

Czego lepiej unikać w walce z hemoroidami?

Warto pamiętać, że nawet niepozornie wyglądające hemoroidy mogą wiązać się z komplikacjami. Do najczęstszych powikłań towarzyszącym żylakom odbytu jest ich pęknięcie. Niejednokrotnie coś, co przypomina hemoroidy okazuje się być guzem nowotworowym, który wymaga rozpoczęcia natychmiastowego leczenia. Czasem domowe leczenie hemoroidów nie wystarczy; w chwili obecnej na rynku farmakologicznym dostępne są nowoczesne środki umożliwiające łagodzenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu, jednak zazwyczaj można je kupić wyłącznie po okazaniu recepty. Warto zatem udać się do lekarza i oprócz sprawdzonych przez nasze babcie domowych sposobów – wypróbować możliwości, jakie daje nam ówczesna medycyna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here