Jak zachować najwyższy poziom higieny intymnej przez cały miesiąc, również w te „trudniejsze” dni? Warto korzystać z produktów higienicznych stworzonych na bazie najlepszych materiałów i nowoczesnych technologii. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolenniczką podpasek, czy wolisz stosowanie tamponów albo innych alternatywnych produktów, takich jak kubeczki menstruacyjne, zwróć uwagę na ich jakość. Produkty ekologiczne zapewniają optymalną higienę i są bezpieczne – zarówno dla nas, jak i dla środowiska.
Więcej ekologii, mniej problemów ze zdrowiem
Ekologiczne produkty do higieny intymnej stają się coraz popularniejsze. Ma to związek z większą świadomością konsumencką kobiet i modą na bycie eko. Nie moda jest tu jednak najważniejsza, nie jest to również kolejny chwilowy trend. Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że używanie przyjaznych dla zdrowia produktów jest niezbędne, aby organizm pozostał w dobrej kondycji. Istotne jest nie tylko zdrowe pożywienie, ale również wybieranie takich produktów codziennego użytku, które nie wywołują negatywnych skutków dla zdrowia. Tak jest m.in. ze środkami higienicznymi. Nie chodzi tu jedynie o podpaski, czy tampony, ale również o wkładki higieniczne, płyny do higieny intymnej, przydatne np. w podróży specjalne chusteczki, oraz produkty alternatywne, które zyskują ostatnio na popularności – w tym m.in. kubeczki menstruacyjne.
Cechą wspólną wszystkich tych artykułów jest to, że mają one bezpośrednią styczność z ciałem, co nie może pozostawać bez wpływu na to, w jaki sposób bezpośrednio na nie oddziałują. Jeśli wyprodukowane są przy użyciu materiałów i substancji szkodliwych, nie można się spodziewać, że wieloletnie stosowanie takich produktów będzie dla naszego zdrowia obojętne.
W masowej produkcji stosuje się m.in. poliester, bawełnę zmodyfikowaną genetycznie, chlor, w wielu produktach da się wyodrębnić obecność pestycydów i dioksyn. Na pewno nie jest dobrym pomysłem ciągłe stosowanie takich artykułów higienicznych, stąd rosnąca popularność ekologicznych odpowiedników. Warto zapoznać się m.in. z różnorodną ofertą gentleday.pl.
Udany dzień z gentleday.pl
Świadomość korzystania z produktów przyjaznych dla naszego zdrowia – niezależnie od tego, czy są niezbędne na co dzień, czy jedynie od czasu do czasu – to gwarancja udanego dnia. Stosując ekologiczne płyny do higieny intymnej czy wkładki higieniczne, możemy być pewne, że dbamy nie tylko o czystość i świeżość, ale również nie ryzykujemy żadnych podrażnień czy groźniejszych infekcji. Ekologiczne produkty podpaski i tampony pozwalają zachować higienę podczas menstruacji, bez konieczności stosowania rozwiązań kompromisowych.
Najpopularniejsze artykuły menstruacyjne, czyli podpaski – w wydaniu ekologicznym – nie są już produktem niedostępnym na każdą kieszeń. Paczka takich podpasek jest nieco droższa od typowych, pochodzących z masowej produkcji, jednak nie jest to różnica duża, szczególnie jeśli zwróci się uwagę na podwyższoną skuteczność podpasek ekologicznych.
Cechują się one bardzo wysokim stopniem chłonności. Zapewniają też maksymalny komfort podczas ich używania, dzięki nowoczesnym materiałom i technologiom stosowanym przy ich produkcji. Przewiewność i brak kontaktu z wilgocią, która jest odprowadzana do wewnętrznej warstwy podpaski to zasługa wyjątkowego, hipoalergicznego paska anionowego, wchłaniającego płyn i jednocześnie redukującego namnażanie się bakterii. Szczególna jest również warstwa wierzchnia każdej podpaski z serii Gentle Day – niezależnie od tego, czy jest to produkt stworzony z myślą o młodych kobietach, rozpoczynających dopiero menstruację, kobietach dojrzałych, potrzebujących produktów o wysokim stopniu chłonności, kobietach, które niedawno urodziły dziecko, czy też tych paniach, które przechodziły zabiegi ginekologiczne. Materiał wierzchni podpasek to włókno nietkane, w którego strukturze znajdują się dziurki w kształcie lejka, naturalnie odprowadzające wilgoć do wnętrza podpaski. Najwyższą jakość ekologiczną podpasek Gentle Day potwierdzają certyfikaty, takie jak m.in.: Oeko-Tex 100 (nr. 2011LK0006), ISO 14001:2004, a także Normy Higienicznej Republiki Litewskiej HN 64-1:2001, według narodowych standardów higienicznych GB155979-2002.