Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na rozszerzone naczynka

0
1495
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na rozszerzone naczynka

Nieestetyczne, czerwonawe nitki na twarzy czy nogach nazywane są potocznie „pajączkami”. To rozszerzone naczynka krwionośne, które prześwitują przez skórę. Czy można je w jakiś sposób zlikwidować?

Na powstawanie naczynek krwionośnych ma wpływ wiele różnych czynników. Teleangiektazje, ponieważ tak fachowo nazywa się rozszerzone naczynka, dzieli się na dwa rodzaje:

  • pierwotne (samoistne) – dotyczą dolegliwości wrodzonych skóry czy narządów wewnętrznych
  • wtórne (nabyte) – są wynikiem działania czynników zewnętrznych, przebytych schorzeń

Na ogół mamy do czynienia ze zmianami wtórnymi. Początkowo mogą one przybrać formę rumienia, aby z czasem dać efekt trwale rozszerzonych, popękanych naczynek, które widoczne są przez naskórek. Mogą być to naczynka pojedyncze albo mogą tworzyć gęstą sieć. Najczęściej widoczne są na twarzy, ale również występują na nogach i na innych częściach ciała.

Skąd biorą się „pajączki”?

Wtórne teleangiektazje najczęściej są wynikiem zbyt częstego korzystania z solarium lub opalania się, przebywania w przestrzeniach o dużych różnicach temperatur, na wietrznej pogodzie, ale również mogą mówić o pogorszonej cyrkulacji krwi, na przykład u osób z pracą siedzącą. W sprzedaży można znaleźć wiele różnych kosmetyków na rozszerzone naczynka. Niestety, nie są one w stanie całkowicie zamknąć tych już widocznych – mogą jedynie zapobiegać powstawaniu nowych. Jedynym sposobem na pozbycie się zmian jest skorzystanie ze specjalistycznego zabiegu na zamykanie naczynek. Zabieg ten można wykonać m.in. w Centrum medycyny estetycznej w Lublinie u dr Michała Tarkiewicza.

Laserowe zamykanie naczynek – na czym polega?

Zabieg polega na wykorzystaniu urządzenia laserowego. Naczynka są naświetlane, a następnie ma miejsce ich zniszczenie. Po jakimś czasie naczynko zanika. Aby uzyskać optymalne efekty, może być konieczne wykonanie serii zabiegów w zależności od powierzchni „pajączków”. Najczęściej wystarczają 1-3 zabiegi przeprowadzane w odstępie 3-4 tygodni. Zatem najskuteczniejszym sposobem na usunięcie rozszerzonych naczynek jest skorzystanie z zabiegu laserowego – to najlepszy wybór!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here