Jak wybrać najlepsze tabletki na włosy?

0
1984
Jak wybrać najlepsze tabletki na włosy?

Suplementy na włosy to jedne z najczęściej wybieranych suplementów diety. Ich popularność wynika zapewne z faktu, że problemy z osłabionymi i nadmiernie wypadającymi włosami dotykają coraz większego grona osób. Wpływ na to mają rozmaite czynniki: stres, niewłaściwa dieta, niewystarczająca ilość snu, stosowane leki czy niektóre schorzenia. Co jest dobre na wypadanie włosów? Bez względu na przyczynę warto zadbać o wzmocnienie włosów suplementami. Ale jak wybrać naprawdę skuteczne tabletki na włosy?

Jakie składniki powinny znaleźć się w suplementach na włosy?

Osłabienie włosów i ich wypadanie to jedna z pierwszych manifestacji wielu niedoborów pokarmowych. Zbyt niska podaż z dietą witamin i minerałów może osłabiać mieszki włosowe i macierz włosa, prowadząc do matowienia włosów i ich łamliwości, a także przerzedzenia fryzury. Najważniejsze minerały i witaminy konieczne dla zachowania nienagannego wyglądu włosów to:

– witamina D

– witamina C

– witaminy z grupy B

– cynk

– selen

– magnez

– żelazo

– miedź

– krzem

Ponadto dla zdrowia włosów potrzebne są także aminokwasy siarkowe oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3. Właściwie zbilansowana dieta zapewnia dostarczenie takich ilości witamin i minerałów, aby pokryć dzienne zapotrzebowanie na te związki i zapobiec ich niedoborom. Ale nie zawsze wiemy, jak komponować dietę, ponadto narażeni jesteśmy na utratę wielu cennych związków z organizmu. Nie bez znaczenia jest także zwiększone zapotrzebowanie na niektóre witaminy, np. u kobiet w ciąży bądź sportowców. I wtedy pomocne okazują się tabletki na włosy.

Najczęściej trudno jest nam samodzielnie ocenić, niedobór jakich związków przyczynił się do pogorszenia stanu włosów. A nawet jeśli nie mamy jeszcze problemów z włosami – nie oszacujemy, jakich minerałów czy witamin może brakować w naszej diecie. I dlatego warto postawić na pewniki, czyli takie składniki dietetyczne, które najczęściej są niedoborowe i najczęściej prowadzą do osłabienia i wypadania włosów. Mowa zwłaszcza o cynku, selenie i biotynie. Cennym składnikiem tabletek na włosy są także naturalne ekstrakty ziołowe, zwłaszcza z bambusa, pokrzywy czy skrzypu.

Co świadczy o jakości suplementów diety na włosy?

Wybierając tabletki na włosy najczęściej skupiamy się na składzie suplementu. Zwracamy uwagę na ilość witamin i minerałów, a także ich dawki. Ale najczęściej jest tak, że organizm nie przyswoi całej deklarowanej przez producenta dawki suplementu – wynika to z zastosowania tańszych, a jednocześnie gorzej przyswajalnych postaci związków aktywnych. Jakie witaminy i minerały są zatem najcenniejsze? Warto wybierać te pochodzące z ich naturalnych źródeł – wtedy w składzie suplementu znajdziemy np. ekstrakty roślinne. Ponadto organiczne formy, np. cytrynian są znacznie lepiej przyswajalne niż nieorganiczne. Dla jakości suplementu diety na włosy znaczenie mają także kontrole czystości składu. Wszystkie te warunki spełniają suplementy polskiej marki Cheers. Wszystkie produkty tej marki to suplementy jakości clean label, a zatem pozbawione jakichkolwiek syntetycznych dodatków. W ofercie marki nie brakuje także doskonałej jakości suplementu diety na włosy – to preparat Hair Formula.

W Hair Formula znajdziesz wszystko, co jest dobre na wypadanie włosów – wysokie dawki biotyny, cynku i selenu oraz ekstrakty ze skrzypu polnego i bambusa. Ponadto suplement ten zawiera specjalistyczne składniki pobudzające mieszki włosowe i ograniczające wypadanie włosów oraz wspomagające tempo wzrostu włosa. Mowa o ekstrakcie z palmy sabałowej oraz kwasie fosfatydowym. Dzięki temu regularna suplementacja Hair Formula stanowi skuteczną profilaktykę wypadania włosów a także cenne uzupełnienie leczenia łysienia. Jeśli chcesz wzmocnić włosy suplementem diety – postaw na najwyższą jakość preparatu, która przełoży się na szybko zauważalne efekty.

Sprawdź suplement Hair Formula Cheers na włosy i paznokcie: https://cheers.com.pl/hair-formula-wzmocnienie-porost-wlosow/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here