Zabiegi na opadającą powiekę

0
743
Zabiegi na opadającą powiekę

Opadające powieki, to problem wielu osób, sprawia on, że twarz wygląda na starszą, zmęczoną, a w przypadku kobiet, trudniej wykonać makijaż. W skrajnych przypadkach występują zaburzenia widzenia. Warto, więc zastanowić się nad oddaniem sprawy w ręce specjalistów, aby pozbyć się defektu i zadbać o zdrowie.

Opadające powieki – przyczyny

Bardzo często problem pojawia się wraz z wiekiem, kiedy tkanki mięśni stają się słabsze i nie radzą sobie z trzymaniem skóry powiek, która zaczyna opadać. Za opadanie powieki z upływem czasu odpowiada też zmniejszająca się ilość kolagenu i elastyny w skórze, które nadają jej elastyczność. Czasem, jednak wiek nie ma na to wpływu, ponieważ niektórzy rodzą się już tym problemem. Kolejną przyczyną jest gwałtowny spadek wagi, co powoduje, że tłuszcz, który wypełnia nasze powieki znika, a skóra pozbawiona wypełnienia zaczyna opadać.

Gdzie udać się po pomoc?

Należy zadbać, żeby zabieg był przeprowadzany w profesjonalnej klinice. Musimy dowiedzieć się, czy osoba, która go przeprowadzi, ma odpowiednie uprawnienia i doświadczenie. Warto również zapoznać się z opiniami pacjentów na temat miejsca, w którym chcemy przeprowadzić zabieg. W przypadku tak poważnego zabiegu nie powinniśmy się kierować ceną, ale kompetencjami lekarzy i rekomendacjami. Miejscem wartym zainteresowania jest klinika prowadzona przez dr Włodzimierza Rosińskiego, lekarza medycyny estetycznej z wieloletnim stażem. Klinika znajduje się w Poznaniu. Więcej o zabiegach, przeprowadzanych w tym miejscu można dowiedzieć się pod tym adresem: wrosinski.pl/zabiegi/plastyka-powiek/.

Jaki zabieg podnoszenia powiek wybrać?

Blepharoplastyka

To najbardziej inwazyjny zabieg na to schorzenie, jednocześnie jest on najbardziej skuteczny. Polega na chirurgicznym usuwaniu nadmiaru skóry z powiek górnych i dolnych. Lekarz nacina wyznaczone obszary i usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Chirurgiczna plastyka powiek, jak każda procedura chirurgiczna, wiąże się z ryzykiem powikłań. Dlatego, kiedy problem opadającej powieki nie jest jeszcze bardzo zaawansowany, można wybrać mniej inwazyjny zabieg podnoszenia powiek.

Kwas hialuronowy

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego powoduje naciągnięcie skóry i uniesienie powiek poprzez wypełnia braków w tkance podskórnej. Z racji tego, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry i jest szeroko używany w medycynie estetycznej, zabieg taki jest bezpieczny dla organizmu i wiąże się z bardzo niskim ryzykiem wystąpienia powikłań.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Jest to zabieg polegający na przewodzenie w głąb skóry energii radiofrekwencji, co pobudza proces przebudowy skóry. Zabieg należy powtórzyć kilkakrotnie, aby uzyskać pożądane efekty.

Laser frakcyjny CO2

Dzięki energii, którą emituje laser, następuje obkurczanie i przybudowa kolagenu, a nasza skóra na górnej powiece staje się wygładzona i napięta, co sprawia że powieka podnosi się.

Opadające powieka, to nie tylko kwesta estetyki, ale również zdrowia. Na początku problem może wydawać się nieistotny, ale jego pogłębianie może spowodować problemy z widzeniem, dlatego nie należy zwlekać z podjęciem działań. Warto udać się do sprawdzonej kliniki, w której specjaliści zaproponują nam odpowiedni zabieg podnoszenia powieki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here