O czym mogą świadczyć zawroty głowy

0
1440
zawroty głowy
fot. pixabay.com

Zawroty głowy to ważny sygnał ze strony naszego organizmu, nie warto ich lekceważyć. Ich przyczyny mogą być równe, dlatego dobrze jest sprawdzić co je powoduje. 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/moga-byc-mozliwe-przyczyny-zawrotow-glowy/

Zawroty głowy jako objaw przemęczenia

Zawroty głowy mogą świadczyć o chwilowym osłabieniu naszego organizmu. Jeśli więc jesteśmy w trakcie intensywnej, bardzo restrykcyjnej diety jest to znak, że nasz organizm nie radzi sobie dobrze w tym nowym trybie. To cenna wskazówka, żeby zmienić nieco zasady naszego odchudzania, jeśli nie chcemy, aby odbyło się to ze szkodą dla naszego organizmu. Zawroty głowy zdarzają się też w sytuacjach przemęczenia po intensywnym, zapracowanym tygodniu, czy też zarwanej, imprezowej nocy z udziałem alkoholu. Organizm domaga się w ten sposób należnego odpoczynku. Zawroty głowy to też częsta dolegliwość kobiet w ciąży, zwłaszcza w pierwszym i drugim trymestrze ciąży. Pamiętajmy, że ciąża jest dużym obciążeniem dla organizmu, który musi się przestawić na inne funkcjonowanie i potrzebuje więcej czasu na regenerację. 

Zawroty głowy spowodowane chorobami

Jeśli zawroty głowy zdarzają się często i utrudniają nam codzienne funkcjonowanie należy skonsultować to ze specjalistą. Mogą być one związane z chorobą, którą należy zdiagnozować i podjąć odpowiednie leczenie. 

Zawroty głowy często towarzyszą schorzeniom o podłożu neurologicznymi takimi jak urazy ucha środkowego, zapalenie błędnika, nowotwory ucha, choroby mózgu: udarze, guzie pnia mózgu. Zawroty głowy pojawiają się też przy padaczce, stwardnieniu rozsianym, niewydolności krążeniowej. Zawroty głowy mogą być też wywołane  przez choroby sercowo-naczyniowe jak arytmia, wady serca, niedokrwistość i inne. Przekrój tych chorób jest naprawdę duży. Wczesne ich wykrycie zwiększa nasze szanse na ich skuteczne leczenie i powrót do dawnej formy. 

Zawroty głowy powinny nas szczególnie zaniepokoić, jeśli ich częstotliwość wzrasta, towarzyszą im ból w klatce piersiowej, gorączka, sztywność karku. 

Przeczytaj też: http://www.pracowniapiekna.pl/mezoterapia-skuteczna-metoda-na-zmarszczki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here