Dzieci dotknięte niepełnosprawnością ruchową potrzebują codziennej dawki słońca i świeżego powietrza. Muszą także poznawać otaczający je świat. Wsparciem umożliwiającym bezpieczne i bezbolesne spacery są spacerowe wózki inwalidzkie, dostosowane do potrzeb dzieci cierpiących na różnego typu schorzenia.

Lekki wózek Piper Comfort

Profesjonalnie wykonane wózki spacerowe przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych to produkty dostępne w sklepach medycznych, projektowane i wytwarzane przez renomowanych producentów z branży medycznej. Wybierając taki wózek musimy mieć świadomość, że mimo podobieństw wizualnych, są to zupełnie inne produkty od standardowych wózków spacerowych przeznaczonych dla w pełni zdrowych dzieci. Spacerowe wózki inwalidzkie posiadają szereg rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo przewożonego pacjenta oraz szeroki zakres regulacji, pozwalający na dostosowanie siedziska do potrzeb osób z różnego typu chorobami.

Lekki wózek Piper Comfort – komfort małych pacjentów

Spacerowy wózek inwalidzki Piper Comfort https://galeriazdrowia.pl/produkt/wozek-piper-comfort/ to jedna z propozycji o korzystnej relacji właściwości i funkcji do ceny. Jego konstrukcja, oparta na profilach aluminiowych zapewnia niewielką wagę (14,5 kg), ułatwiającą przemieszczanie. Wózek wyposażono w szereg udogodnień, dzięki którym można dopasować go do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami jak i tych, w przypadku których samodzielne poruszanie się nie jest wskazane. Atutem wózka Piper Comfort są szerokie możliwości regulacji. W standardowej wersji posiada on podporę pod łydki oraz podnóżek z platformą. Można jednak dodatkowo wyposażyć go np. w klin czy mocowanie stóp do platformy. Na stabilizację tułowia przewożonej osoby wpływa także możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia i zastosowanie pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa.

Wózek spacerowy dla dzieci z MPD – Patron Corzo

Wózek spacerowy dla dzieci z MPD – Patron Corzo

Wózek Corzo https://galeriazdrowia.pl/produkt/wozek-corzo-xcountry/ w porównaniu do opisanego wyżej wózka Piper należy uznać za w większym stopniu specjalistyczny. Podczas jego projektowania, wzięto pod uwagę potrzeby dzieci cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, a także tych z przepukliną oponowo-rdzeniową. Wózek jest dostępny w czterech rozmiarach, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne dopasowanie go do wzrostu i wagi pacjenta. W każdej wersji wyróżnia się niską masą własną (od 12,7 do 14,7 kg). Poszczególne wersje różnią się także niektórymi parametrami technicznymi w zakresie regulacji, np. kąta nachylenia siedziska. Wózek Corzo posiada regulowaną wysokość siedziska i oparcia, a także stabilizujące, pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, co pozwana na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb przewożonej osoby. Dodatkowym atutem wózka Corzo jest łatwe składanie, które umożliwia transport wózka w bagażniku samochodu.

Wózek spacerowy Clip

Wózek spacerowy Clip – dla dzieci i dorosłych

Projektując wózek inwalidzki Clip https://galeriazdrowia.pl/produkt/clip/, jego producent, czyli firma Ormesa, skoncentrował swoją uwagę nie tylko na dzieciach, ale i niepełnosprawnych dorosłych. Dzięki temu, wózek dostępny jest w czterech rozmiarach, z których największy może służyć osobom ważącym do 76 kg. Podobnie jak wózek Corzo, Clip jest dostosowany do potrzeb dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz cierpiących na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Siedzisko wózka wyposażono w oparcie z możliwością ustawienia w trzech pozycjach, wzmocnione za sprawą stalek usztywniających. Clip posiada również kilka opcji regulacji podnóżka, a na życzenie można go wyposażyć w dodatkowe akcesoria transportowe jak pas pięciopunktowy, podpory boczne czy pas odwodzący. Posiada jedną z najlżejszych konstrukcji na rynku inwalidzkich wózków spacerowych – w podstawowej wersji waży zaledwie 10,8 kg, a w rozmiarze przeznaczonym dla starszych dzieci i dorosłych, tylko 12,5 kg. Posiada także składaną konstrukcję, dzięki czemu jest łatwy w transporcie.

Więcej wózków oraz innych produktów medycznych przeznaczonych dla dzieci i dorosłych znajdziesz w ofercie sklepu Galeria Zdrowia.

*******
Produkty wymienione w artykule są wyrobami medycznymi , informacje o zastosowaniu, przeciwwskazaniach i rodzajach ryzyka znajdują się na wskazanych w tekście stronach internetowych.

Producentem wózków inwalidzkich typu Piper Comfort jest firma PATRON Bohemia a.s. której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Firma Mobilex Sp. z o.o.

Producentem wózków inwalidzkich typu Patron Corzo jest firma PATRON Bohemia a.s. której dystrybutorem w Polsce jest Firma Mobilex Sp. z o.o.

Producentem wózków inwalidzkich typu Clip jest firma ORMESA s.r.l., której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Firma Mobilex Sp. z o.o.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here