Jak bezpiecznie zdjąć hybrydy? Instrukcja krok po kroku

0
323
Jak bezpiecznie zdjąć hybrydy

Manicure hybrydowy to idealne rozwiązanie dla modnych i aktywnych kobiet. Dzięki hybrydom można cieszyć się zadbanymi dłońmi przez kilka tygodni, niezależnie od okoliczności. Nie dziwi zatem fakt, że hybrydy są tak popularne. Kluczem do estetycznego wyglądu i trwałości hybrydy jest poprawne wykonanie. Równie ważne jest jednak bezpieczne zdejmowanie hybrydy – tak, aby nie uszkodzić płytki paznokcia i móc wykonać kolejną stylizację. Podpowiadamy, jak zdjąć hybrydę samemu.

Ściąganie hybryd – potrzebne akcesoria

Do ściągania hybryd w domu potrzebujesz kilku akcesoriów, które umożliwią to zadanie:

  • Płyn do usuwania hybryd Soak off
  • Nakładki i gąbki do zdejmowania hybryd
  • Drewniane patyczki

Te akcesoria w zasadzie wystarczą, aby skutecznie usunąć hybrydę. W tym celu można posłużyć się również profesjonalną frezarką, jednak nie każdy ma ją w domu lub może sobie pozwolić na taki zakup. Pozostańmy zatem przy wymienionych akcesoriach. Bardzo ważny jest płyn do ściągania hybrydy; nie może to być zwykły drogeryjny zmywacz, bo zwyczajnie nie zadziała.

Odpowiednio przeprowadzone ściąganie hybryd nawet w warunkach domowych nie jest skomplikowane. Zarezerwuj sobie jednak trochę czasu, aby niczego nie przyspieszać. Warstwy hybrydy muszą się rozpuścić, byś mogła bezproblemowo je zeskrobać. Możesz włączyć ulubiony serial lub podcast, co z pewnością umili całą procedurę.

Zdejmowanie hybrydy krok po kroku

Przed przystąpieniem do działania przygotuj sobie wszystkie niezbędne akcesoria.

Usiądź wygodnie i wykonaj tych kilka kroków:

  1. Zmatowienie topu – na początek powinnaś lekko spiłować wierzchnią warstwę hybrydy (pilnikiem o gradacji 180). Dzięki temu płyn do usuwania hybrydy lepiej wniknie w głębsze warstwy.
  2. Wymieszaj płyn do soak off przed użyciem.
  3. Nasącz gąbki płynem, przyłóż do paznokcia i nałóż nakładki. Trzymaj całość około 10-15 minut, by dać hybrydom czas na rozpuszczenie.
  4. Nakładki zdejmuj pojedynczo, a następnie drewnianym patyczkiem (lub innym przeznaczonym do tego narzędziem) delikatnie zeskrob warstwy hybrydy (powinna być miękka i łatwo odchodzić).
  5. Za pomocą białego bloku (nie pilniczka!) usuń pozostałości hybrydy.
  6. Odtłuść paznokcie.

Jak widzisz – bezpieczne usuwanie hybryd nie jest skomplikowanym procesem. Warto się tego podjąć, gdy masz spory odrost, a nie pasuje ci termin u stylistki. Lepiej wówczas zdjąć hybrydę samodzielnie i pójść na wizytę z czystą, zadbaną płytką.

Uwaga

Nigdy nie odrywaj fragmentów hybrydy ani nie skrob bezpośrednio po płytce paznokcia, gdyż powoduje to uszkodzenia. Jeśli masz problemy ze skutecznym usunięciem warstw hybrydy – po prostu powtórz całą procedurę. Ponowne namoczenie płynem do usuwania hybryd z pewnością rozpuści twardsze fragmenty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here