Ultrasonografy nowej generacji – rewolucja w ultrasonografii i zaawansowana diagnostyka

0
1337
Ultrasonografy nowej generacji – rewolucja w ultrasonografii i zaawansowana diagnostyka

USG to podstawowe badanie przeprowadzane ze względu na rozmaite dolegliwości – np. ból brzucha, mocne uderzenie itd. – a także podczas ciąży. Nowoczesne rozwiązania dają coraz więcej możliwości i sprawiają, że upowszechniają się technologie 3D i 4D. Pozwalają też korzystać z nowych opcji – jak m.in. aplikacja USG na telefon. Ultrasonografy nowej generacji to prawdziwa rewolucja w tej dziedzinie!

Aparat USG – do czego służy?

Badanie USG jest elementarną czynnością zlecaną lub wykonywaną przez lekarza ginekologa w celu podstawowej oceny anatomii płodu – pozwala m.in. obejrzeć i dokonać pomiaru części ciała, ocenić narządy wewnętrzne lub ewentualne ryzyko wystąpienia wad genetycznych. Na rynku dostępne są coraz nowocześniejsze urządzenia wyposażone w innowacyjne technologie, pozwalające na zaawansowaną diagnostykę. Popularność zyskują też praktyczne aplikacje na telefon – m.in. aplikacja Hello Mom.

Nowoczesne ultrasonografy i aplikacja USG na telefon

Coraz częściej w wielu gabinetach lekarskich i nowoczesnych przychodniach wykorzystywane są aparaty USG 3D, 4D oraz 5D. Skutecznie wspomagają one diagnostykę i umożliwiają wysokiej jakości wizualizacje.

Sprzęty najnowszej generacji oferowane przez wielu producentów pozwalają być bliżej pacjentek. Podczas badania w technologii 3D płód można oglądać w trzech wymiarach – sprzęt pozwala na taką wizualizację, jakby w macicy został umieszczony aparat fotograficzny.

Ultrasonograf 4D dodatkowo może rejestrować aktywność ruchową, czyli działa podobnie jak kamera znajdująca się wewnątrz macicy. Nowoczesne technologie pozwalają zatem precyzyjnie obejrzeć płód i przeprowadzić wszelkie badania. Na uwagę zasługuje też przydatna i coraz popularniejsza aplikacja USG na telefon. Do wyboru jest ich wiele – m.in. Hello Mom, Hi Mommy, Pregnany+ itd.

Aplikacja Hello Mom – wsparcie dla przyszłych mam

Hello Mom to bardzo przydatna aplikacja dla ciężarnych matek, którą można pobrać na swój smartfon. Dzięki niej można wykonać bezprzewodowe pobieranie obrazów USG i filmów płodu z innowacyjnego ultrasonografu Samsung WS80A with Elite. Aplikacja USG na telefon pozwala oglądać obrazy w dowolnym momencie na swoim smartfonie, tablecie czy komputerze, a także przypomina o terminie ważnych badań.

Model tego producenta powstał, aby umożliwiać nowe rozwiązania w diagnostyce ultrasonograficznej. Wykorzystuje zaawansowane rozwiązania technologii 5D oraz nowoczesne technologie renderowania obrazu, co pozwala na wyznaczanie nowych standardów w badaniach prenatalnych.

Zastosowanie ultrasonografii w położnictwie

Innowacyjne aparaty ultrasonograficzne o nowoczesnych właściwościach, dzięki precyzyjnemu i szczegółowemu obrazowaniu oraz ergonomicznej konstrukcji, zapewniają dostęp do najwyższej jakości obrazów diagnostycznych. Są także wyznacznikiem nowej jakości w diagnostyce zdrowia kobiet i płodu, a przydatne aplikacje USG – m.in. aplikacja Hello Mom – są bezcennym źródłem wiedzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here