Studia pielęgniarskie – cechy charakterystyczne, wymagania, wykształcenie absolwentów

0
866
Studia pielęgniarskie - cechy charakterystyczne, wymagania, wykształcenie absolwentów

Zawód pielęgniarki to bardzo odpowiedzialna praca, która jednocześnie może przynieść wiele satysfakcji i zadowolenia. Aby w profesjonalny i legalny sposób móc zajmować się osobami chorymi i potrzebującymi należy odpowiednio przygotować się do przeprowadzania przewidzianych zadań, jak również pozyskać uprawnienia i pozwolenia na wykonywanie zawodu. Jak zostać pielęgniarką? W jaki sposób uzyskać tytuł i odpowiednie dokumenty? Co należy do zadań pielęgniarki?

Zawód pielęgniarki – cechy charakterystyczne. 

Pielęgniarka to osoba, której zadaniem jest pielęgnowanie chorych, jak również zapewnienie im komfortu, bezpieczeństwa i podstawowych czynności życiowych. Osoby ubiegające się o to stanowisko powinny być przede wszystkim:

– obowiązkowe, 

– odpowiedzialne, 

– cierpliwe, 

– empatyczne, 

– stanowcze,

– powinny umieć podejmować szybkie i trafne decyzje, 

– rozważne, 

– posiadać chęć stałego rozwoju i nauki, itp.

Zawód ten wymaga silnego charakteru, który wykorzystywany jest podczas niekiedy ciężkich i wymagających działań. 

Pielęgniarstwo studia – jak zdobyć uprawnienia. 

Studia pielęgniarskie to jeden z podstawowych i pierwszych kroków, które pomogą zdobyć odpowiednie wykształcenie. Aby móc przystąpić do rekrutacji należy spełnić kilka warunków, które często indywidualnie uzgadniane są przez władze uczelni. Do głównych zadań kandydata należą:

  • pozytywnie i na wysokim poziomie zaliczony egzamin maturalny z przedmiotów: biologia, chemia lub fizyka, 
  • zaliczenie egzaminów na poziomie rozszerzonym, 
  • złożenie odpowiedniego podania,
  • niekiedy zdanie egzaminu wstępnego, itp. 

Studia z zakresu pielęgniarstwa prowadzone są zarówno w systemie dziennym, jak i zaocznym, po których można uzyskać stopień licencjata lub magistra. Studia zaoczne z pielęgniarstwa, jak również szkolenie stacjonarne to kilkuletni kurs medyczny, prowadzony przez doświadczonych specjalistów wielu dziedzin lekarskich. Podczas nauki studenci nabywają wiedzę z wielu działów medycyny, jak również przyswajają umiejętności wykorzystywane w zawodzie pielęgniarki. 

studia pielegniarskie

Studia pielęgniarskie licencjackie (mum.edu.pl/studia-licencjackie-pielegniarstwo/) trwają 6 semestrów i obejmują przedmioty i naukę z zakresu działań medyczny, jak również 1200 godzin praktyki zawodowej kończącej się odpowiednim egzaminem. Kolejnym etapem uzyskania dalszych uprawnień i tytułów jest odbycie 4 semestralnego kursu magisterskiego ze specjalistycznymi zajęciami praktycznymi. 

Studia zaoczne, jak również stacjonarne szkolenia z zakresu pielęgniarstwa upoważniają i dostarczają absolwentom wiedzę i umiejętności z zakresu:

– pielęgniarstwa, 

– nauk medycznych, 

– prawa, 

– norm etycznych, 

– sprawowania opieki nad pacjentami, 

– udzielania świadczeń zdrowotnych, 

– udzielania profesjonalnej pomocy pacjentom, 

– opracowywania programów edukacji zawodowej, 

– wiele innych. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here