Stomatologia estetyczna – w czym może pomóc?

0
642
Stomatologia estetyczna

Zdrowy i piękny uśmiech to marzenie większości osób. Niegdyś nieskazitelnym uśmiechem pochwalić się mogły jedynie osoby naturalnie obdarzone pięknym uzębieniem, które umiejętnie dbały o higienę jemy ustnej od najmłodszych lat. Szczęśliwie niedociągnięcia natury oraz brak odpowiedniej profilaktyki mogą być naprawione dzięki stomatologii estetycznej.

Stomatologia estetyczna

Jak sama nazwa wskazuje, stomatologia estetyczna jest dziedziną dentystyki zajmującą się poprawą wyglądu zewnętrznego zębów. Zabiegi oferowane przez ten popularny dział stomatologii mogą m.in.

– usunąć przebarwienia zębów,

– wybielić zęby,

– usunąć zalegający kamień nazębny,

– usunąć uszkodzenia zęba,

– zmienić kształt zęba.

Są to najpopularniejsze zabiegi, które zaproponować może stomatologia estetyczna. Rzeszów to jedna z najlepszych lokalizacji, w których odnaleźć możemy odpowiedniego specjalistę. Co ważne, żaden z oferowanych przez medycynę estetyczną zbiegów, nie może być wykonany, jeżeli nie pozwala na to stan zdrowia uzębienie pacjenta. Poprawa wyglądu zewnętrznego zęba może mieć miejsce jedynie w przypadku pacjentów ze zdrowymi zębami.

Usuwanie kamienia i wybielanie zębów

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest tzw. skaling zębów. Skaling

polega na usunięciu gromadzącego się w obrębie szyjek zębowych kamienia. Pozostawienie kamienia w obrębie szyjki zęba może z czasem prowadzić do powstania ubytków w zębie w wyniku pojawienia się próchnicy. W przypadku pacjentów, u których doszło do znaczącego nagromadzenia kamienia, zaleca się przeprowadzenia zabiegu piaskowania. Zabieg ten często stanowiący uzupełnienie skalingu pozwala również na zmniejszenie przebarwień zębów.

Innym popularnym zabiegiem jest wybielanie zębów. Zabieg wybielania może być przeprowadzony na dwa różne sposoby. Najszybszym i popularnym rozwiązaniem jest wybielania z pomocą lampy. W przypadku tego rodzaju zabiegu pacjent może liczyć na pięknie i białe uzębienie już po około 30 minutach. Zabieg polega na nałożeniu na zęby specjalistycznego preparatu, który pod wpływem światła lampy prowadzi do wybielenie zębów. Wybielanie zębów można również przeprowadzić w domowym zaciszu.

Niemniej jednak nie likwiduje to konieczności odwiedzenia lekarza dentysty. W takim wypadku w pierwszej kolejności po usunięciu kamienia nazębnego stomatolog przystępuję do stworzenia odlewu zębów, czyli tzw. wycisku. Dzięki temu dentysta może przygotować idealnie dopasowane do zębów nakładki, które będą zakładane na zęby w czasie stosowania specjalnego wybielającego żelu. W takim przypadku proces wybielania jest znacznie dłuży i może trwać od 2 do nawet 4 tygodni.

Zmiana kształtu zęba

Usuwanie kamienia oraz wybielanie to tylko część zabiegów, jakie oferuje stomatologia. Rzeszów to również miejsce, gdzie wykwalifikowani specjaliści pomogą naprawić uszkodzone zęby oraz zmienić ich kształt. Jest to możliwe dzięki licówkom. Przez stomatologów oferowane są licówki:

– porcelanowe,

– ceramiczne,

– pełnoceramiczne,

– kompozytowe.

Ze względu na różne materiał wykonania charakteryzują się one nieco innymi właściwościami. Licówki ceramiczne, pełnoceramiczne i porcelanowe są w stanie świetnie dopasować się kolorystycznie do prawdziwych zębów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zmienić kształt, a nawet położenie zębów bez konieczności zakładania aparatu ortodontycznego (jest to możliwe jedynie w przypadku bardzo małych wad).

Ceny zabiegów stomatologii estetycznej

Ceny zabiegów stomatologii estetycznej są niezwykle zróżnicowane i zależą od miejsca, z którego usług chcemy skorzystać. Z kolei cena licówek będzie zależała przede wszystkim od materiału wykonania. Pamiętajmy, że zdrowy i piękny uśmiech to klucz do szczęścia w życiu zawodowym i prywatnym. Często niedużym kosztem możemy znacząco poprawić swój wygląd, a tym samym poziom satysfakcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here