Psycholog przez internet to świetna opcja dla tych, którzy potrzebują psychoterapii, ale boją się bezpośredniego kontaktu z fachowcem

0
2111
Psycholog przez internet

Każdy z nas czasami potrzebuje wsparcia i nie ma w tym absolutnie nic dziwnego i niestosownego. Co prawda w społeczeństwie panuje takie przeświadczenie, że trzeba być silnym i wytrzymałym, ale to tylko pozory. W rzeczywistości, mało kto wytrzymuje ciężar i tempo dzisiejszego stylu życia. Najpierw pojawia się zniechęcenie i znużenie. Potem brak energii, wypalenie i niemożność odczuwania przyjemności i relaksu. W końcu dopada nas depresja i stany lękowe, jako odpowiedź naszego organizmu na ogrom stresu, którego doświadczamy z każdej strony.

Wracając do sprawy wsparcia, chodzi tu oczywiście o wsparcie psychiczne, nie każdy może na takie liczyć ze strony najbliższych osób. Paradoksalnie mówiąc, często właśnie w gronie najbliższych czujemy się samotni, bo nie możemy się nikomu zwierzyć, otrzymać żadnej rady, żadnego słowa otuchy. Bywa wręcz tak, że to najbliżsi nakładają nam na barki największy ciężar. Przykładowo, żona wymaga od męża, by ten odnosił coraz większe sukcesy w pracy i coraz więcej zarabiał, a on czuje, że przekracza to już jego możliwości.

W takiej lub podobnej sytuacji, wsparcia musimy szukać u profesjonalisty. Dobrym wyborem będzie tutaj psycholog przez internet, bowiem większość z nas ma tendencję do unikania spotkań z psychoterapeutami w cztery oczy. Może boimy się bezpośredniego kontaktu, może oceny samego siebie, a może po prostu jest nam wstyd przed osobami, które mogą nas zobaczyć w gabinecie. Wtedy psycholog online jest naprawdę świetnym wyborem.

Taki psychoterapeuta online niewiele różni się od standardowego, poza tym, że kontakt z nim nawiązywany jest przez sieć. Nie musimy ruszać się z własnych czterech ścian, a niektórzy mogą nawet poczuć się w takich warunkach na tyle komfortowo, że z o wiele większą śmiałością opowiadać będą o swoich problemach. Taki psycholog nie tylko nas wysłucha, zrozumie, poradzi co mamy robić, ale i przede wszystkim podejdzie do nas poważnie. Nie wyśmieje naszych problemów, obaw i ograniczeń, tylko nauczy z nimi żyć i funkcjonować.

Więcej o psychologi przeczytasz na https://www.psychoterapeuta.online/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here