Depilacja laserowa – co powinieneś o niej wiedzieć?

0
1758
Depilacja laserowa – co powinieneś o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa to zabieg, który jako jedyny umożliwia trwałe usunięcie włosków. Dlatego jest niezwykle popularny wśród kobiet. Czym charakteryzuje się więc ten rodzaj depilacji?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, który od ponad dziesięciu lat oferowany jest przez niemal każdy gabinet kosmetyczny. Skutecznie wyparł on depilację elektryczną. Laser produkuje wiązkę światła, która jest pochłaniana przez ciemne punkty, w tym przypadku włosy. Jeśli włos znajduje się w fazie wzrostu, wiązka światła zniszczy go wraz z cebulką. Jeśli nie, wiązka lasera nic z nim nie zrobi. Dlatego właśnie tak ważna jest powtarzalność zabiegu, co najmniej do momentu całkowitego usunięcia włosów. Ma to miejsce zazwyczaj po serii pięciu, sześciu zabiegów. Po takim cyklu wystarczy raz do roku pamiętać o wizycie utrwalającej.

Przeciwwskazania

Pomimo że tego typu depilacja jest skierowana do każdego rodzaju włosów, istnieją pewne obostrzenia, które uniemożliwiają skorzystanie z tego zabiegu. Laserowemu usuwaniu owłosienia nie mogą poddać się się kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby z podrażnieniami skóry i przerwaniem łączności tkanki, a także chore na bakteryjne lub wirusowe infekcje. Z depilacji nie skorzystają także przy skórze opalonej lub gdy korzystamy z kremów samoopalających. Przyjmowanie leków lub stosowanie kremów uwrażliwiających na światło także dyskwalifikuje z zabiegu. Aby móc poddać się depilacji należy wówczas ostawić takie preparaty już miesiąc przed wizytą. Musimy także zrezygnować z wszelkich metod wyrywania włosków. Strefy, które mają zostać poddane depilacji, należy ogolić jednorazową maszynką dopiero dzień przed zabiegiem.

Jak wygląda depilacja laserowa w salonie kosmetycznym?

Wizyta u kosmetologa rozpoczyna się od wypełnienia ankiety, w której klient informuje o przebytych chorobach i przyjmowanych lekach. Wszystko po to, by zabieg był całkowicie bezpieczny. Kiedy nie będzie żadnych przeciwwskazań, kosmetolog przystąpi do depilacji. Długość zabiegu jest zależna od powierzchni, jaka jest jemu poddawana. Usunięcie owłosienia w okolicy pach potrwa około dwudziestu minut, okolic bikini około trzydziestu. Natomiast najwięcej czasu pochłania depilacja nóg. Zabieg ten może trwać nawet półtorej godziny. Więcej o tym zabiegu przeczytasz na stronie jednego z gabinetów kosmetycznych. Kolejne wizyty w cyklu powinny odbywać się co kilka tygodni. Przez ten czas nie powinniśmy opalać się. Skórę poddaną zabiegowi trzeba chronić przed promieniowaniem UV, stosując kremy z wysokimi filtrami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here