Przeszczep tłuszczu – naturalny sposób na poprawę urody

0
1173
przeszczep tłuszczu
fot: pixabay.com

Przeszczepienie tłuszczu polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym jest jej za dużo, a następnie wszczepienie go tam, gdzie z wiekiem tej tkani jest coraz mniej. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/przeszczep-tkanki-tluszczowej/

Na czym polega przeszczepienie tłuszczu?

Zabieg przeszczepu tłuszczu wykonywany jest w klinikach medycyny estetycznej. Mimo że jest on bezpieczny powinien go wykonywać lekarz. Nie korzystajmy z usług kosmetyczek w tym zakresie. Najczęściej kończy się to nieszczęśliwie, a nam grozi utrata nie tylko urody, ale i zdrowia. 

Jak wygląda taki zabieg krok po kroku?

Najpierw umawiamy się na wizytę wstępną, na której lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, kwalifikujący nas do zabiegu. Po tej wstępnej konsultacji lekarz ustala plan i harmonogram zabiegów. Często okazuje się, że jednorazowy zabieg nie wystarcza. Podczas zabiegu lekarz pobiera materiał czyli fragment tkanki tłuszczowej kaniulą. Następne oczyszcza materiał z pozostałych płynów i obumarłych komórek. Tak przygotowanym materiałem wypełnia okolice twarzy czy inne miejsce, które chcieliśmy ujędrnić Po przeprowadzeniu zabiegu czeka nas jeszcze wizyta kontrolna, podczas której lekarz upewni się, że wszystko przebiegło pomyślnie bez żadnych powikłań. 

Jakie są zalety takiego zabiegu?

Najważniejsza zaleta przeszczepu tkanki tłuszczowej jest biozgodność. Materiał służący do wypełnienia jest naturalny, bo pochodzi od tego samego pacjenta. To minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań. Drugim istotnym atutem jest to, że zabieg jest mało inwazyjny. Pobieranie i wypełnianie dokonywane jest przy pomocy igieł niewiele grubszych niż te stosowane do wypełnień kwasem hialuronowym. Unikamy więc długiej rekonwalescencji, jaka ma miejsce w przypadku zabiegów chirurgicznych na przykład przy wszczepianiu implantów. Efekty przeszczepu tłuszczu są widoczne od razu. 

Jakie są wskazania do przeprowadzenia przeszczepu tłuszczu?

Z przeszczepu tłuszczu możemy skorzystać, jeśli chcemy wygładzić zmarszczki, wypełnić usta, wyrównać asymetrię twarzy, wypełnić opadające policzki. Dobrze się tez sprawdzi w korekcie ubytków pourazowych i pooperacyjnych.

Przeczytaj też: http://www.3pytania.pl/modne-koszulki-mlodziezowe/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here