Osocze bogatopłytkowe – 5 faktów o słynnym “wampirzym liftingu”, które musisz znać!

0
1313

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jedna z najpopularniejszych i najchętniej wykonywanych terapii w gabinecie medycyny estetycznej. Nazywany jest dość kontrowersyjnie “wampirzym liftingiem”, gdyż oparty jest na metodzie wykorzystującej osocze bogatopłytkowe znajdujące się we własnej krwii danej pacjentki lub pacjenta. Redukcja zmarszczek to nie jedyna przypadłość skutecznie leczona za pomocą tego zabiegu, dzięki czemu ma on szerokie grono zwolenników na całym świecie. Co z pewnością warto wiedzieć o terapii osoczem?

1.  Wampirzy lifting to doskonały sposób na odmłodzenie wyglądu

Zabieg osoczem bogatopłytkowym (PRP – Plateled Rich Plasma) to niechirurgiczna metoda stosowana przede wszystkim w celu zregenerowania i odmłodzenia skóry za pomocą jej nawilżenia oraz niwelowaniu zmarszczek. Wykorzystuje się w nim płytki krwi pobrane z własnej krwi pacjenta, które za pomocą zawartych w nich peptydów powodują pobudzenie innych komórek do namnażania się, a tym samym odnowę skóry. W efekcie zastosowania tego typu terapii skóra znacząco się ujędrnia i nabiera elastyczności, staje się bardziej ukrwiona i gładka, zmarszczki znacznie się zmniejszają, przyspiesza ona także gojenie się skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej.

2.  Istnieje kilka sposobów na pobranie osocza bogatopłytkowego

Choć nie każdy o tym wie, istnieją trzy metody pozyskiwania osocza z krwi, różniące się od siebie finalnie stężeniem płytek w pobranej krwi. Pierwsza z nich nosi nazwę Full Face Regeneration i polega na pobraniu niewielkiej ilość krwi od pacjentki lub pacjenta przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Krew w probówce umieszcza się w medycznej laboratoryjnej wirówce, gdzie pod wpływem wirowania uzyskuje się z niej osocze. Aplikuje się je wewnętrznie za pomocą strzykawki. Pozostałe dwie metody pozyskiwania osocza bogatopłytkowego to Angel System oraz Prosys, które pozwalają uzyskać stężenie płytek krwi innej wielkości. Która metoda jest najlepsza? Nie istnieje jedna odpowiedź, gdyż wszystko zależy od celu zabiegu i spodziewanych efektów.

3.  Wampirzy lifting jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym

Niezwykła skuteczność w odmładzaniu i regeneracji skóry, a także szybkie i efektywne odżywienie skóry i włosów to nie jedyny powód, dla którego zabieg osoczem bogatopłytkowym cieszy się tak dużą popularnością. Duże znaczenie ma fakt, że jest to zabieg nie tylko niezwykle bezpieczny, ale też zupełnie nie niosący za sobą ryzyka reakcji uczuleniowej. Jako że surowiec potrzebny do wykonania terapii pozyskiwany jest z krwi pacjenta wszelkie alergie są wykluczone. Zabieg bywa też nazywany Autologiczną Odnową Komórkową, ze względu na sposób regeneracji komórek, który odbywa się za pomocą substancji przeciwzapalnych i czynników wzrostu należących do pacjenta.

4.  Osocze bogatopłytkowe ma różne zastosowania

Choć wampirzy lifting wykorzystywany jest najczęściej do odmładzania twarzy, ma on także szereg innych zastosowań. Rewelacyjnie sprawdza się jako sposób na leczenie łysienia, również u kobiet, stymulując mieszki włosowe do odrastania włosów, co więcej o wiele gęstszych i mocniejszych. Zabieg osoczem bogatopłytkowym pomaga także leczyć różne urazy, a także stosowany jest w przypadku usuwania rozstępów oraz blizn na całym ciele.

5.  Jest kilka sposobów aplikacji osocza bogatopłytkowego

Zabieg wampirzego liftingu daje dość szerokie pole manewru względem sposobu wstrzykiwania pobranego osocze do skóry. Wśród dostępnych metod wymienia się przede wszystkim klasyczną formę mezoterapii, aplikację płytek krwii w sposób liniowy, bądź też wzdłuż zmarczki lub fałdki skóry. Zaaplikowane osocze bogatopłytkowe stymuluje pracę komórek w skórze, powodując wzrost i tworzenie się nowego kolagenu. W tym procesie tkwi siła i efekt zabiegu, czyli regeneracja, odmłodzenie i nawilżenie skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here