Niedokrwienie serca

0
674
Niedokrwienie serca

Niedokrwienie serca, to bardzo poważny problem, który spędza sen z powiek wielu osobom. Jest to przecież bardzo poważny uszczerbek na zdrowiu, którego lekceważyć nie można. Wieńcowa choroba serca – czyli popularnie zwane niedokrwienie serca, to taki stan chorobowy, który ma przebieg przewlekły. Taki stan rzeczy spowodowany jest niedokrwieniem komórek mięśnia sercowego, prowadzącego do jego niewydolności.

Niedokrwienie serca

Niedokrwienie sercaGłówną przyczyną niedokrwienia serca jest miażdżyca. Rozpoznanie tej choroby opiera się przede wszystkim na obszernym wywiadzie lekarskim, natomiast samo leczenie opiera się w głównej mierze na zapobieganiu. Symptomy, które towarzyszą chorobie wieńcowej, przede wszystkim uaktywniają się w wielu wypadkach jako reakcję na wszelkie sytuacje, które są związane ze stresem, jaki niestety towarzyszy nam w życiu codziennym, a także na ekspozycję na zimno, częste spożywanie obfitych posiłków oraz ogromny wysiłek fizyczny, któremu jesteśmy poddawani wykonując cięższe prace. Choroba ta objawia się najczęściej: Płytkim oddechem, bólem w klatce piersiowej w szczególności za mostkiem, który promieniuje do żuchwy, pleców i lewej kończyny. W wielu przypadkach mogą wystąpić także: Mdłości, ogólne osłabienie, zawroty głowy, nagłe kołatanie serca, przyśpieszone bicie serca. W najgorszym wypadku może być to nagła śmierć sercowa. Najgorsze jest to, że u niektórych osób choroba niedokrwienna serca nie daje jakichkolwiek objawów, co jest oczywiście zgubne. Osoby te dowiadują się o tym, że cierpią na tego typu chorobę dopiero wtedy, gdy dojdzie do pełnościennego zawału serca.

Diagnostyka choroby niedokrwiennej serca

Opiera się ona głównie na wspomnianym już profesjonalnym wywiadzie lekarskim, a co za tym idzie i jest to powszechnie stosowane przeprowadzeniem bardzo dokładnych badań lekarskich, które obrazują pełen zakres dolegliwości. Najczęstszymi badaniami, które zlecają lub powinni zlecić specjaliści to: EKG, echo serca oraz badanie enzymów sercowych. To tylko niektóre z bardzo ważnych aspektów choroby niedokrwiennej serca, które zostały przybliżone. Jak widzimy nie jest to wcale błaha sprawa, którą należy bagatelizować. Kiedy tylko zauważymy objawy tej choroby, w trybie natychmiastowym udajmy się do specjalisty. Nie ryzykujmy igrając ze swoim zdrowiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here