Na czym polega przeszczep włosów za pomocą robota Artas ix?

0
1415

Dlaczego wypadają nam włosy?

Statystyki dowodzą, że zjawisko wypadania włosów częściej dotyka mężczyzn niż kobiet. Niezależnie od jednak od płci, każda osoba, która zauważa łysienie, czuje się mniej atrakcyjna, mniej pewna siebie. Włosy dla wielu ludzi są największą ozdobą. Zaczynają się zastanawiać, czy odżywiają się prawidłowo czy może przyczyna jest brak aktywności fizycznej. Najczęstszymi przyczynami są: uwarunkowania genetyczne, stosowane leki (np. hormonalne) i choroby, na które zapadamy (układowe, zakaźne, choroby skóry).

Efektywny sposób na łysienie? Robot Artas iX!

Istnieje wiele sposobów na przeciwdziałanie wypadaniu włosów, jednak jeden z nich zdobywa coraz większą popularność dzięki swojej innowacyjności. W Klinice ELITE w Warszawie wykonywany jest robotyczny przeszczep włosów. Wykorzystywany do tego jest robot najnowszej generacji Artas Ix. Ta wywodząca się z USA marka Restoration Robotics wprowadziła swój produkt na rynek w 2019 roku. Technika jest skuteczna, a zarazem komfortowa dla pacjentów, dlatego jest bardzo popularna.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg jest przeznaczony głównie dla pacjentów, którzy nie mogą się uporać z łysieniem androgenowym. Dotyka osób w każdym wieku, już nawet w okolicach 18. urodzin.

Jak działa Robot?

Ta metoda polega na pobraniu pojedynczych zespołów mieszkowych ze skóry głowy. Rozdziela je bardzo precyzyjnie i umieszcza na konkretnym miejscu głowy. Technika może zostać wykorzystana do przeszczepu wszystkich struktur włosa, a nawet komórek macierzystych. Jest to istotny fakt, ponieważ to właśnie one odpowiadają za wzrost. Po transplantacji włosy rosną w sposób podobny do naturalnego. Pacjenci mogą się cieszyć swoją dawną fryzurą. Zabieg jest wykonywany przez robota, wyeliminowany jest więc czynnik błędu ludzkiego.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów z wykorzystaniem Robota Artas Ix?

Zabieg jest wykonywany za pomocą Robota przy asyście zespołu medycznego oraz wykwalifikowanego lekarza. Stosowany jest środek znieczulający miejscowo. Należy mieć na uwadze, że czas przeszczepu włosów może być różny, w zależności od stopnia łysienia (od 4 do 8 godzin Włosy, które są przeszczepione wypadają, a na ich miejsce wyrastają nowe. Trwa to kilka miesięcy. ). Efekty są widoczne już po 1. zabiegu, natomiast na pełny efekt trzeba poczekać 9 miesięcy. Jednak zdecydowanie warto.

Czy potrzebne jest przygotowanie pacjenta do zabiegu?

Przede wszystkim pacjent powinien skonsultować się z lekarzem, który oceni stopień łysienia, uwarunkowania genetyczne czy stan zdrowia. Następnie należy poddać się kilku badaniom (np. morfologii, kreatyninie). Następnym krokiem jest analiza wyników badań przez lekarza i odpowiednia suplementacja i zalecenie odstawienia spożywanych (niektórych) leków. Pacjent otrzymuje szczegółową informację na temat przygotowania do zabiegu, w trakcie przeszczepu, a także po nim.

Czy warto zaufać innowacyjnemu Robotowi Artas Ix?

Zdecydowanie tak, gdyż jego konstrukcja została zaprojektowana i przetestowana z należytą dbałością o szczegóły przez szereg inżynierów konstruktorów, lekarzy i naukowców. Powiązano więc wiedzę medyczna z wiedzą mechaniczną i sprawiono, że powstał innowacyjny robot, który poprawi jakość życia wielu pacjentów. Największa korzyścią zabiegu jest fakt, że efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Nie trzeba się również bać błędu lekarza podczas transplantacji, ponieważ jest ona przeprowadzana za pomocą robota. A wiadome jest, że dobre oprogramowanie zawodzi o wiele rzadziej od człowieka. Zabieg przeszczepu włosów w klinice ELITE w wykorzystaniem Robota jest z pewnością dobrą inwestycją na lata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here