Miażdżyca – leczenie

0
1737
Miażdżyca – leczenie

Układ krwionośny spełnia bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Serce pełni rolę pompy. Krew zaopatruje komórki ciała w tlen, składniki odżywcze i substancje regulujące (witaminy, sole mineralne), a także usuwa zbędne produkty przemiany materii. Niestety, tak jak wszystkie narządy wewnętrzne, układ krwionośny jest narażony na różnorakie choroby i schorzenia przewlekłe. Jedną z nich jest miażdżyca.

Miażdżyca – profilaktyka

Miażdżyca – leczenieW dużym skrócie, choroba ta polega na zarastaniu tętnic. Tworzą się tak zwane blaszki miażdżycowe, których obecność znacznie utrudnia przepływ krwi tymi naczyniami krwionośnymi. Choroba ta jest ściśle powiązana z nadciśnieniem i zazwyczaj występuje wraz z nim. Nie leczona miażdżyca może doprowadzić do śmierci pacjenta. Jak wiadomo- lepiej zapobiegać niż leczyć. W myśl tej zasady przeanalizuję zasady profilaktyki. Przede wszystkim należy unikać spożywania tłustych potraw, a także pikantnych dań. Drugą rzeczą jest aktywność fizyczna. Uprawianie sportu także jest kluczowe- ruch stanowi podstawę zdrowego trybu życia. Tak naprawdę sama dieta nie wystarczy i zbilansowany jadłospis powinien być uzupełniony właśnie aktywnością fizyczną przez duże „A”. Swoją drogą, siedzący tryb życia makabrycznie wpływa także na kręgosłup i naszą kondycję i zdrowie w ogóle. Unikanie używek takich jak alkohol i papierosy również jest bardzo ważne, by zminimalizować ryzyko miażdżycy i innych dolegliwości, dotykających układ krwionośny człowieka.

Miażdżyca – leczenie

Jeżeli chodzi o leczenie już postępującej choroby, to lekarz decyduje o przebiegu „terapii”. W pierwszej kolejności opracowuje on specjalistyczną dietę dla pacjenta, może też zalecić ćwiczenia. Dodatkowe preparaty wspomagające poprawę stanu zdrowia również pozostają w gestii lekarza. Warto wykonywać regularne badania, by jak najwcześniej zorientować się o rozwoju miażdżycy. O wiele łatwiej bowiem leczyć chorobę w początkowym stadium, niżeli ratować organizm na bardzo zaawansowanym etapie rozwoju schorzenia. Dbajmy o własne zdrowie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here