Męskie „gniazda” – jak sobie z nimi radzić?

0
1382

Dobrze znane wielu panom zakola, zwane też potocznie „gniazdami” pojawiają się najczęściej w okolicach skroni oraz czubka głowy. Pomimo, że wiele osób uważa, iż są one rezultatem przedłużającego się stresu czy też nieprawidłowej diety, to w lwiej części przypadków wina leży nie po stronie czynników zewnętrznych a w uwarunkowaniach genetycznych oraz hormonalnych. Badania trychologiczne pokazują bowiem, że u ponad połowy panów skarżących się na szybko postępujące zakola, nieprawidłowy jest poziom hormonu noszącego nazwę DHT, który to powoduje, że włosy z okolicy skroni nie tylko wypadają szybciej, ale i na ich miejscu nie wyrastają nowe, bowiem cebulki włosowe ulegają uszkodzeniu lub też całkowicie obumierają.

Jeżeli ekspert zauważy u pacjenta zaawansowane stadium omawianego problemu, może on zalecić tak zwaną terapię holistyczną, która to opiera się przede wszystkim na podawaniu doustnie oraz aplikowaniu na skórę głowy suplementów mających za zadanie poprawę kondycji włosów i stymulację ich ponownego wzrostu. Niestety jednak, pomimo najszczerszych chęci oraz najlepszych starań trychologa, zabieg taki może nie przynieść spodziewanych rezultatów.

włosyNie oznacza to jednakże, że osoba zmagająca się z zakolami zostaje pozostawiona sama sobie i nie jest w stanie z tym faktem nic zrobić. Zawsze może ona bowiem uciec się do niechirurgicznego rozwiązania bijącego rekordy popularności zarówno w kraju nad Wisłą jak i zagranicą. Mowa oczywiście o wizualnym zagęszczaniu włosów, które daje niemalże natychmiastowe efekty, a dodatkowo nie wiąże się z ryzykiem wydrenowania portfela pacjenta. Szczególnie polecane przez ekspertów  naturalnie wyglądające zagęszczanie włosów poprzez implanty włosów oraz metody typu Hair System, w ramach których bezpośrednio na skórę głowy pacjenta aplikowane są specjalne włókna bezpośrednio do nich przywierające i stwarzające efekt bujnej oraz doskonale prezentującej się czupryny. Jeżeli chcemy, by „gniazda” stały się melodią przeszłości, powinniśmy jak najbardziej skorzystać z możliwości jakie oferuje nam medycyna estetyczna.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here