Książki do czytania – co daje codzienne czytanie dziecku?

0
1436
jaką książkę do czytania dla dziecka?

Książki do czytania – regularne czytanie dziecku ma znaczący wpływ na jego rozwój osobowości i umysłu. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach jest to szalenie ważne, gdy na każdym kroku towarzyszą nam wytwory technologii.

Oglądanie bajek na telefonach komórkowych, czy tabletach może być szkodliwe dla dziecka. Może spowodować zaburzenia koncentracji, a czasami wywoływać lęk lub niepokój. Czytanie książek ma zbawienny wpływ na rozwój dziecka. Jakie korzyści płyną z czytania książek?

Jakie zalety ma czytanie książek dziecku?

Czytanie książek dziecięcych, ma wiele zalet. O jakich tutaj mowa?

Piękna wymowa dziecka, książki ułatwiają dziecku kontakt z ojczystym językiem. Gdy rodzice czytają książki dostosowane do wieku i potrzeb dziecka, dają mu przykład jak prawidłowo budować zdania oraz wypowiedzi. Czytając książki, dziecko poszerza zasób swojego słownictwa.

Wzmocnienie koncentracji – dziecko, któremu rodzice lub dziadkowie czytali w dzieciństwie książki, potrafi o wiele lepiej skupić się podczas zajęć szkolnych, łatwiej jest się mu wypowiadać, jego mowa jest płynna, a zdania, które zbudował są poprawne składniowo.

książki do czytania dla dzieci

Dzięki różnorodności książek, dziecko posiada dużo bogatszy słownik. Dodatkowo jego pamięć słuchowa jest lepiej wykształcona. Kolejną zaletą jest rozwój dziecięcej wyobraźni, którą maluch rozwija poprzez czytanie bajek lub baśni.

Wzmocnienie relacji dziecko – rodzic, chyba każdy z nas wie, że czytanie książek wzmacnia relację rodzica z maluchem. Dzięki czytaniu rodzic jest w stanie zrozumieć psychologiczny i emocjonalny rozwój swojego dziecka. Wielu rodziców zauważa tylko zmiany zewnętrze u swojego dziecka, a istotne jest również to jak kształtuje się osobowość malucha.

Rodzic – jako przewodnik, dziecko bardzo często tworzy się obraz rodzica jako przewodnika. Taki rodzic prowadzi dziecko przez nieznane ścieżki życia. Dziecko przy nim jest bezpieczne i spokojne. Dziecko podczas czytania różnych książek przez rodzica, odnajduje postacie które pomagają w przezwyciężaniu trudności, zrozumieniu pewnych trudnych sytuacji.

Przeczytaj też: http://dobrenawyki.pl/ksiazki-dzieciece-jakie-sa-rodzaje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here